חוגגים בנצרת עילית
חוגגים בנצרת עיליתללא

ביום שלישי לבשה נצרת עילית חג, ומשפחות רבות מהקהילה הדתית בעיר עשו את דרכן למתנ"ס המקומי כדי להשתתף בערב ההצדעה למשפחות החדשות שהגיעו לעיר.

האירוע המרגש התקיים ביוזמת האגף לתרבות יהודית, במסגרת אירועי "ושבו בנים" שהפיקו במהלך השנה, במטרה להשיב לעיר את הבנים והבנות שעזבו אותה.

האירוע נועד לציין שנה של פעילות עניפה בקליטת משפחות חדשות לנצרת עילית, ואת ההצלחה בשינוי המגמה הכללית מעזיבה לקליטה.

הכי טוב לי בנצרת עילית - הקליפ המקוריועריכה אולפני אתרוג

הצלחת מאמצי הקליטה לעיר נזקפת לזכותו של רונן פלוט ראש עיריית נצרת עילית שתומך בהם בנחישות רבה, ופועל למענם החל משלבי השיווק והפרסום ועד להגעתן של המשפחות לעיר. בהנחייתו האישית מלווים אנשי העירייה כל משפחה חדשה, מסייעים לה במציאת מקום עבודה ודיור מתאים, ועושים ככל הניתן כדי להקל עליה את המעבר לעיר.

ראש העירייה ממחיש בפנינו את מהות השינוי: "הודות למאמצי הקליטה של הקהילה הדתית חל שינוי בשיח העירוני. לא עוד שיח של מתי תעזבו את העיר ולמי מכרתם את הבית, אלא מתי הגעתם לעיר ובאיזה שכונה בחרתם לגור".

האירוע בנצרת עילית

הקהילות הדתיות בעיר חרטו על דגלן לפעול במשותף לקליטתן של משפחות חדשות, וזכו לראות פירות למאמציהן המרובים בבחינת "הזורעים בדמעה ברינה יקצורו".

האירוע החל בהפנינג המוני של ילדי הקהילה שהתרוצצו להנאתם בין מתקנים ועמדות יצירה שהועמדו לרשותם ברחבת הכניסה למתנ"ס. המראה המרנין של עשרות ילדים ועגלות תינוקות שהגיעו לחגיגות הביאו את ראש העיר לקרוא להם בהתרגשות "אתם התקווה שלנו".

עוד הוסיף ואמר פלוט, כי ''העירייה בראשותי תקבל בברכה כל משפחה חדשה לקהילה הדתית, ותפעל לספק את כל צרכיה. נחזק את הקהילות, נוסיף עוד בתי כנסת וישיבות וניתן מענה לצרכי החינוך והתרבות".

האירוע החל במפגש אישי של ראש העיר עם המשפחות החדשות, בו נשאו דברי ברכה רב העיר הרב ישעיהו הרצל וח"כ מוטי יוגב.

יוגב תיאר בפני הנוכחים כיצד התחילה אשתקד פעילות הקליטה, והודה לריבונו של עולם ''שזיכה אותנו לראות פירות מתוקים למאמצים המרובים''. ראש העיר רונן פלוט הביע את בטחונו כי ''בעוד שנה נתכנס לציין את הגעתן של עוד ארבעים משפחות חדשות'', ותיאר בפני המשפחות החדשות את עבודות הפיתוח הנרחבות שמבצעת העירייה בתחומי הבינוי, התשתיות והתעסוקה.

הערב הסתיים במופע מרהיב ומרומם של הזמר והמלחין אודי דוידי שנערך בפני מאות משתתפים באולם ההופעות של המתנ"ס. האירוע תוכנן והופק בניצוחה המקצועי של יפה לוי, מנהלת התרבות היהודית בעיר.

"כוחנו באחדותנו"

יפית מלכה, רכזת הקליטה של הקהילה הדתית מייחסת את הצלחת האירוע לשיתוף הפעולה המיוחד ששרר בין הקהילות והגרעינים בעת הכנתו. "תגובות רבות שקיבלתי ממשפחות מתעניינות, הצביעו על תחושת האחדות בקהילה כגורם השפעה משמעותי בהחלטה להצטרף אליה, ולפיכך אני רואה בכך מכפיל כוח להצלחה. נמשיך ונפעל ברוח זו, ונזכה בעז"ה לקלוט משפחות רבות לנצרת עילית".