יואב קיש
יואב קיש צילום: דוברות הכנסת

יו"ר וועדת הכנסת ח"כ יואב קיש (הליכוד) שיגר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט בו הוא דורש לפתוח בחקירה נגד מפלגת בל"ד בגין הסתה ותמיכה בטרור.

לדברי קיש, מפלגת בל''ד תומכת בקייטנה לילדים ערבים אשר תכניה גובלים בהסתה לטרור, שבח למחבלים ושנאה לישראל.

"פעילות הקייטנה ואופיה היא חציית קו אדום נוסף מטעם מפלגת בל"ד ואין להשלים או לזלזל בחומרת העניין. אבקש לפתוח בחקירת התכנים והפעילויות בקייטנה ולפעול בהתאם לממצאים שיתקבלו", כתב קיש במכתבו ליועמ"ש.

אתמול נחשף ב'ידיעות אחרונות' כי במסגרת טקס הסיום של קייטנת בל"ד, קייטנה של תנועת הנוער במפלגה הערבית, יצאו החניכים למחנה הפליטים דהיישה באזור בית־לחם, הצטרפו לילדים תושבי המחנה וערכו איתם צעדה לכבוד המחבלים השהידים.

על פי הדיווח, בני הנוער והילדים צעדו כשמסביבם דגלי אש''ף והם זועקים "ברוח ודם נפדה אותך שהיד" ו"ברוח ודם נפדה אותך פלסטין". בתום המצעד ביקרו ילדי הקייטנה אצל משפחות של מחבלים שחוסלו או נפצעו בפיגועי טרור.

הילדים התחלקו לקבוצות באותו היום, ואחת מהן נקראה על שם יאסר ערפאת. קבוצה נוספת נקראה ''עז א־דין אל־קסאם'' - הזרוע הצבאית של חמאס. שתי קבוצות נוספות נקראו על שמו של נשיא מצרים לשעבר גמאל עבד אל־נאצר ועל שמו של נלסון מנדלה.

מבל"ד נמסר: "במסגרת הקייטנה, שכללה ביקור בדהיישה, התקיימה תהלוכה שמטרתה להביע סולידריות עם תושביו ובהם משפחות שכולות – קורבנות גירוש הנכבה ופשעי הכיבוש. מדובר בפעילות לגיטימית במסגרת חופש הביטוי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו