ריבלין באלקנה:
"ארץ ישראל לא שייכת לאף מפלגה"

נשיא המדינה וח"כ הרצוג השתתפו בחגיגות ה-40 להקמת היישוב אלקנה. ריבלין: ''לא יכול שלא להתפעל ממה שהקמתם כאן בלב השומרון''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ז

ריבלין לצד ראש מועצת אלקנה אסף מינצר
ריבלין לצד ראש מועצת אלקנה אסף מינצר
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין השתתף הערב (חמישי) בחגיגות לציון 40 שנה להקמת יישוב אלקנה, שנערכו בסימן יובל להתיישבות ביהודה ושומרון.

באירוע נשא דברים גם יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני), שכתב לאחר מכן בחשבון הטוויטר שלו ''שמחתי לכבד הערב את תושבי אלקנה ביומולדת ה-40 יחד עם ראובן ריבלין ואחרים. ידידים למרות ויכוחים''.

"כאשר עוברים היום בחוצות אלקנה, קשה להאמין שהייתה זו חלוציות להגיע לכאן. כיום, אלקנה היא אימפריה", אמר ריבלין, ''מועצה מקומית מטופחת, גנים, בתי ספר ומכללה מפוארת לחינוך".

הנשיא סיפר על הפעם הקודמת בה ביקר באלקנה, בחנוכת שכונת בנה ביתך "כשאני מגיע לכאן היום ומביט סביב, אני לא יכול שלא להמשיך ולהתפעל מהצמיחה, מהתנופה, ממה שהקמתם כאן, בלב השומרון".

ריבלין הזכיר את אלקנה, אבי שמואל הנביא, שהקפיד לעלות לרגל לשילה הקדומה וכל פעם עודד עוד ועוד אנשים לבוא איתו, "הוא היה חלוץ לפני המחנה אבל הקפיד לשמור על קשר ולחבר אליו את הציבור", אמר הנשיא והוסיף "כל חלוץ חייב קשר עין וקשר לב עם הציבור, אחרת לא יחזיק מעמד. ההר צריך להיות מחובר אל השפלה וחלוצי יהודה ושומרון לאנשי השרון, תל אביב וגוש דן.

''כאן באלקנה תמיד ידעו איך לחבר. איך לחבר בין ההר לשפלה, איך לחבר בין אנשים שונים ועמדות שונות, איך לחבר בין חלוציות ליזמות", הדגיש הנשיא.

"לא כל ישוב ביהודה ושומרון זכה שבין מייסדיו יהיו מי שלימים יעמדו בתפקידי מפתח במדינה: רמטכ"ל, שר ביטחון, יועץ משפטי לממשלה ומשנה לנשיאת בית המשפט העליון, חברי כנסת וחברי ממשלה. אני זכיתי לשרת בכנסת, עם כמה ממייסדי אלקנה ובני היישוב", סיפר ריבלין.

"את אלקנה, כמו ישובים רבים אחרים, הקימה ממשלתו של יצחק רבין ביום ציון שנת העשור לשחרור ירושלים", אמר הנשיא בסיום דבריו והדגיש כי "אלקנה היא ההוכחה שארץ ישראל איננה שייכת למפלגה כזו או אחרת, או לצד כלשהו במפה הפוליטית. את ארץ ישראל אוהבים כולם".