חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) מבטיח כי ''חוק המואזין'' יאושר סופית במושב החורף הקרוב.

''בלוד, ירושלים, עכו וערים נוספות, יהודים וערבים, כולם סובלים מהמואזין", צייץ יוגב בחשבון הטוויטר שלו. ''במושב החורף הקרוב, בעזרת ה׳, נעביר באופן סופי את חוק המואזין''.

דבריו יוגב נאמרו על רקע התיעוד שהופץ בשעות האחרונות, בו נראה ראש העיר לוד יאיר רביבו מגיע למסגד בעיר ודורש לעצור מיד את התפילה בעקבות הרעש המטריד שבוקע מהרמקולים ומטריד את תושבי העיר.

רביבו הותקף על ידי ערבים בתוך המסגד וטען כי השוטרים שהיו עימו לא עשו דבר. ראש העיר הגיע למסגד לפנות בוקר לאחר שאנשי המסגד הפרו את הסיכומים עם המשטרה והעירייה, השמיעו את תפילת חג הקורבן ברמקולים וגרמו לרעש המטריד.

"אמש הוזהר האימאם של המסגד על עדי המשטרה. זה לא ממש הזיז לו. הגעתי למסגד והופתעתי שהמשטרה לא נוכחת שם בניגוד לסיכום", סיפר רביב.

''הודעתי למשטרה להגיע והגיע סגן מפקד התחנה. במקום התפתחה תגרה במהלכה הותקפתי על ידי כמה מתפללים ונחבלתי ביד. גם הנייד שלי נחטף. כל זה לעיני השוטרים שפשוט הסתכלו ולא עשו דבר. פשוט בושה וחרפה", תיאר ראש העיר.

רביבו הודיע כי לאור האירועים והתעלמות המשטרה, הורה להפסיק כל שיתוף פעולה של העירייה עם המשטרה ''עד שהם יתעשתו ויפסיקו לפחד מפורעי החוק במגזר הערבי.

''אני מנחה את כל הגורמים בכל אגפי העירייה לנתק כל מגע עם המשטרה במסגרת העבודה השוטפת בביטחון, בשיטור, ברישוי עסקים ובמחלקה המשפטית. פקחי השיטור העירוני מתבקשים להפסיק את הסיורים המשותפים עם המשטרה", הוסיף רביבו.

מהמשטרה נמסר בתגובה: ''לבקשת עיריית לוד, קיימה משטרת ישראל שיחות עם אימאמים בעיר לרגל חג הקורבן, והגיעה להבנה שבמסגדים יימנעו מלשאת דרשות ברמקולים בתפילות של יום שישי לפנות בוקר.

''כאשר נודע אתמול בלילה כי בכוונת ראשי מסגד דהמש בלוד לקיים דרשה ברמקולים בתפילת החג, הוזהר האימאם על ידי משטרת ישראל כי במידה ותנשא דרשה ברמקולים במקום, יינקטו נגדו הליכים בגין הקמת רעש.

ביום שישי לפנות בוקר, לאחר שהחלה להשמע דרשה ברמקולים של מסגד דהמש, הודיע ראש עיריית לוד למשטרה כי הוא נמצא ליד המסגד ובכוונתו להיכנס ולהפסיק את התפילה. ראש העיר התבקש להמתין להגעת המשטרה ולא להיכנס, אולם הוא בחר להיכנס עם אנשיו למסגד ובמקום פרץ עימות בינו לבין המתפללים.

כוח משטרה שהגיע אל המקום הפריד בין ראש העיר למתפללים, הנמיך את עוצמת הרמקולים והשיב את השקט על כנו. אימאם המסגד יזומן למשטרה וייפתחו נגדו הליכים בגין הקמת הרעש''.