"עורך דינו של טראמפ פנה – והתעלמנו"

דובר הקרמלין: עורך דינו של טראמפ פנה לפוטין בשנת 2016 בבקשת סיוע בפרוייקט נדל"ן במוסקבה.

ניסן צור , י"א באלול תשע"ז

פוטין וטראמפ
פוטין וטראמפ
Reuters

דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, סיפר כי בינואר 2016 פנה עורך דינו של דונלד טראמפ לפוטין בבקשת סיוע בפרוייקט נדל"ן במוסקבה, אבל בקרמלין התעלמו.

על פי דבריו של פסקוב, מייקל כהן, עורך דינו של טראמפ, שלח מכתב לקרמלין בינואר 2016 ובו ביקש את סיועו של נשיא רוסיה פוטין בקידום עסקת נדל"ן במוסקבה, אולם לדברי פסקוב "החלטתי שלא להגיב למכתב ולא להעביר אותו לנשיא טראמפ".

פסקוב סיפר לרשת CNN כי כהן ביקש את סיועו של פוטין בהקמת "מגדלי טראמפ" במוסקבה, במהלך קמפיין הבחירות שלו לנשיאות ארה"ב.

כהן אישר בתגובה כי אכן שלח מכתב לפוטין, אולם אמר כי "מדובר רק בהודעת דוא"ל שלא נענתה ונגעה רק לעסקת נדל"ן ולא יותר".

בינתיים ממשיכה שביעות רצון אזרחי ארה"ב מתפקודו של טראמפ לרדת בהדרגתיות. סקר של רשת "פוקס ניוז" הנחשבת כאוהדת לנשיא, מגלה כי רק 35 אחוזים מהנשאלים "מרוצים מהדרך בה מתנהלת ארה"ב" מאז כניסתו של טראמפ לבית הלבן.

מדובר בירידה של 10 אחוזים לעומת סקר קודם בחודש אפריל האחרון. 64 אחוזים מהנשאלים אמרו כי "אינם שבעי רצון מהדרך מתנהלת ארה"ב, עלייה של 11 אחוזים לעומת הסקר הקודם.

לעומת זאת, רוב גדול של הנשאלים הביעו שביעות רצון מהמצב הכלכלי בארה"ב תחת שלטון טראמפ. 36 אחוזים הגדירו את המצב הכלכלי "מצויין", האחוז הגבוה ביותר מאז שנת 2004.

האירועים האחרונים בעקבות הפגנת הימין הקיצוני בשרלוטסוויל ממשיכים להשפיע על שביעות הרצון של הנשאלים על הדרך בה טראמפ מאחד את אמריקה. 56 אחוזים אמרו כי "טראמפ מפלג את אמריקה" בעוד 33 אחוזים אמרו כי "טראמפ מאחד את אמריקה".

בקרב הרפובליקנים זוכה טראמפ לשביעות רצון גבוהה כאשר 68 אחוזים טענו כי "הוא מאחד את אמריקה" ורק 15 אחוזים בלבד טענו ההיפך. כצפוי, במפלגה הדמוקרטית התמונה הפוכה כאשר 93 אחוזים טענו כי "טראמפ מפלג את אמריקה".