נשיא צרפת: הערכתי מאוד את שמעון פרס

בנו של שמעון פרס המכהן כיו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות, נפגש עם נשיא צרפת עמנואל מקרון בארמון האליזה.

עדו בן פורת , י"א באלול תשע"ז

פרס ומקרון
פרס ומקרון
צילום: דוברות

חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות ובנו של הנשיא לשעבר שמעון פרס ז''ל, הוזמן אתמול (שישי) לפגישה מיוחדת וקבלת פנים חגיגית שארגן נשיא צרפת, עמנואל מקרון, יחד עם מנהיגים וראשי חברות בינלאומיות אשר מובילים את הוועידה הכלכלית Global Positive Forum.

המפגש התקיים בארמון האליזה בפריז. פרס סיפר למקרון על הפעילויות השונות של מרכז פרס לשלום ולחדשנות, וכן על המשכת מורשת אביו וקידום חינוך לחדשנות במדינת ישראל ובעולם.

"אני יודע שאתה ואבי הייתם מיודדים וקרובים, הוא עקב אחריך ואחרי פעילותך עוד כשר הכלכלה בממשלת צרפת. לפני כשנתיים נפגשתם בשולי הכינוס הכלכלי 'פורום אמברוזטי' באיטליה, ולאחר פגישתכם אבי התרשם ממך מאוד והאמין שאתה כוח צעיר וחשוב שיכול להוביל את צרפת לשיאים חדשים ולתרום לעולם כולו", סיפר חמי למקרון.

הנשיא מקרון השיב "אני מודה לך, חמי, שאתה ממשיך את מורשתו ועבודתו החשובה שקידם אביך, הנשיא שמעון פרס. הערכתי אותו מאוד – והעובדה שאתה ממשיך ללכת בדרכו ופועל למימוש חזונו וקידום ההשראה שהוא העניק לכולנו חשובה ביותר".

בסיום המפגש הדגיש חמי פרס כי אזרחי ישראל ישמחו לשמוע על ביקור ראשון בישראל של הנשיא מקרון, מאז נכנס לתפקידו כנשיא צרפת במאי השנה.

יועציו הבכירים של מקרון בארמון האליזה אמרו כי הם עובדים על תיאום ביקור ממלכתי בישראל, אשר צפוי להתרחש בחצי הראשון של שנת 2018 – ככל הנראה בסביבות חודש אפריל.