מפוני עמונה בהפגנה נגד מרים נאור
מפוני עמונה בהפגנה נגד מרים נאור צילום: מטה המאבק עמונה

ראש הממשלה בנימין נתניהו יביא מחר בבוקר (ראשון) לאישור הממשלה הצעת החלטה שתאפשר את המשך העבודות לבניית היישוב החדש למפוני עמונה.

כמה ממפוני עמונה השתתפו הערב בהפגנה של תושבי דרום תל אביב מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור.

"כל זמן שההפגנות של אחינו מדרום תל אביב יימשכו, אנחנו נעמוד לצידם עד שבעיית המסתננים תיפתר לשביעות רצונם", אמרו המפונים מעמונה שהשתתפו בהפגנה.

בהצעת ההחלטה שיציג מחר נתניהו לשרים, הם יתבקשו לאשר העברת תקציב בגובה 55 מיליון ש''ח ממשרד האוצר למשרד הפנים, שיועבר למועצה האזורית מטה בנימין ''לצורך סיוע בהקמת היישוב" על אדמות עמיחי.

כמו כן, משרד האוצר יעביר למשרד הביטחון תקציב תוספתי בסך 5 מיליון ש"ח, אשר יועבר כסיוע מיוחד למועצה האזורית מטה בנימין לטובת שכירת חדרי אירוח למשפחות המפונות עד למעבר ליישוב החדש.

כזכור, העבודות להקמת היישוב החדש, ''עמיחי'', הוקפאו בשבועות האחרונים בשל מחלוקת בממשלה - איזה מהמשרדים צריך לממן את העבודות. נתניהו הבטיח שידאג לזירוז העבודות ואף הורה לראש הסגל יואב הורוביץ לפעול לשם כך. כעת מקיים ראש הממשלה את ההבטחה ומביא בעצמו את ההצעה להצבעה.

אביחי בוארון, יו''ר מטה עמונה, אמר לערוץ 7 כי ''ההחלטה עוד לא עברה ואנחנו לא רוצים לשמוח שמחה מוקדמת. נכון לעכשיו אנחנו שומרים על דממת אלחוט. כשההחלטה תעבור נוציא הודעה בהתאם''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו