אורח באימון הצהובים: מאמן אטלנטה

מייק בודנהולזר, מאמנה הראשי של אטלנטה הוקס מה-NBA, היה אורח הכבוד באימון מכבי פוקס ת"א היום. בודנהולזר (48), שזכה ב-2015 בתוא

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ז

מייק בודנהולזר ונבן ספאחיה, היום
מייק בודנהולזר ונבן ספאחיה, היום
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מייק בודנהולזר, מאמנה הראשי של אטלנטה הוקס מה-NBA, היה היום (ראשון) אורח הכבוד באימון מכבי ת"א.

בודנהולזר (48), שזכה ב-2015 בתואר מאמן השנה ב-NBA, עבד 19 שנה בסן-אנטוניו ספרס צמוד לגרג פופוביץ' האגדי. בעונת 2014 מונה למאמנה הראשי של אטלנטה, ונבן ספאחיה שימש כעוזר שלו ב-3 השנים האחרונות.

המאמן סיפר לאתר מכבי ת"א כי "ישראל נהדרת, זו הפעם הראשונה שלי כאן. אני מאוד שמח לראות כאן את קואץ׳ נבן, את מכבי ואת היורובאסקט".

הוא נשאל כיצד הרגיש בעבודה לצד המאמן האגדי פופוביץ' במשך כל כך הרבה שנים והשיב, "התמזל מזלי לעבוד לצידו של פופוביץ' במשך 19 שנה בסן אנטוניו, עם צוות מקצועי נהדר ושחקנים נהדרים. למדתי ממנו כל כך הרבה, אני חושב שכשזה נוגע לאימון אין טוב ממנו ולכן ניסיתי ללמוד ממנו כל מה שאפשר".

לשאלה כיצד הרגיש כשעוזרו בעונה החולפת, נבן ספאחיה ביקש להשתחרר כדי לאמן את מכבי תל אביב ענה, "זה היה מאוד קשה לאבד את נבן, אבל אני מכבד מאוד את מכבי תל אביב ואת המסורת של המועדון, כמו גם את העובדה שהוא אימן כאן בעבר. יצא לי לחוות פיינל-פורים מרגשים עם מכבי ועם האוהדים הנהדרים של המועדון. זו הזדמנות נהדרת עבורו ואנחנו נתגעגע אליו באטלנטה, אבל אנחנו מתרגשים מכך שהוא כאן עם מכבי".

"אני חושב שנבן הוא ידען בכל מה שנוגע לכדורסל, הוא יודע כל כך הרבה על משחק הכדורסל ואפילו יותר על אנשים. הוא היה יקר ערך עבורי לכל אורך הדרך, הוא יודע איך לעבוד עם אנשים - שחקנים ומאמנים. הניסיון שיש לו הוא ייחודי ומיוחד", הוסיף בודנהולזר.

הוא סיפר כי בא לעקוב אחרי דניס שרודר, שחקן נבחרת גרמניה המשחק בקבוצתו. "בהחלט, עקבתי אחריו מקרוב. גרמניה פתחה עם שני נצחונות והוא שיחק נהדר, כולי תקווה שאוכל לראות אותו גם היום מול ישראל. הוא שחקן צעיר ומצוין שצפוי לו עתיד מזהיר".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il