אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

ארגון חותם מפרסם הצעת לתיקון חוק האימוץ אשר באה להסדיר את נושא אימוץ הילדים בישראל ולהגדיר בחקיקה כי רק גבר ואישה שנישאים זה לזה יהיו כשירים לאמץ ילדים.

בהצעת החוק נאמר כי "בשל החשיבות הבלתי רגילה של הנושא וההפקדה היתרה על טובת הילד מוצע לאפשר לילד המאומץ לגדול רק במשפחה נורמטיבית לפי הדין הישראלי.

''לא נראה כי ניתן לסמוך על מדיניות של גורמים זרים בקביעת נישואין ובכך לאפשר לילד המאומץ את הביטחון המקסימלי והאופק הבטוח ביותר להתפתחות תקינה", נכתב.

בהתאם לכך, מוצע כי רק כאשר נישואיהם של הזוג מוכרים על ידי הדין הישראלי, כלומר - גבר ואישה שנישאו דרך הרבנות הראשית, הם יוכלו לאמץ.

ההצעה לתיקון החוק מגיעה על רקע השינוי בעמדת משרד הרווחה, שבתחילה מסר לבג''ץ כי הוא מתנגד לאימוץ ילדים על ידי להט"ב, אולם בעקבות ביקורת ציבורית התקפל המשרד והודיע כי אין בעיה עקרונית שזוגות חד מיניים יאמצו ילדים - אולם הכנסת היא הגורם שיכריע בסוגיה.

"המטרה שלנו היא לתת לחוק את הפרשנות המקורית שלו" – אומר עו"ד משה פולסקי מארגון 'חותם' שניסח את הצעת החוק. "מדינת ישראל הולכת לאפשר אימוץ לבני זוג חד מיניים, מבלי שעשו בדיקה ומחקר, אם הם כשירים לנושא ואם הילד יקבל הורות טובה.

''לא יכול להיות שנשלח את הילד אל הבלתי נודע, אל זוגיות לא יציבה ולא בריאה. בזמנו שלחו את ילדי הקיבוץ לגור בבית ילדים ועד היום מלקקים את הפצעים. אנחנו לא רוצים לערוך ניסוי בבני אדם".

"ילד צריך לגדול עם אבא ואמא" – מוסיף עו"ד פולסקי. "צריך להחזיר את החוק לידיים של המחוקק, לא יתכן שרק בגלל חוות דעת פתלתלה של מני מזוז, ובעקבות לחץ ציבורי משרד הרווחה משנה את דעתו. המדינה לא צריכה לתת יד לניסוי הזה".

בחותם הוסיפו כי "הגיעה העת להגדיר כי התא המשפחתי הינו איש ואישה ואימוץ יתאפשר רק למשפחות טבעיות".