בית הדין הרבני אמר "לא" למיסיונרים

בית הדין הרבני בת"א סירב לאשר סידור קידושין לזוג מיסיונרים שביקשו להינשא. יו"ר יד לאחים: פרק חשוב ומבורך בתולדות המאבק במיסיון.

רעות הדר , ט"ו באלול תשע"ז

בית הדין
בית הדין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית הדין הרבני האזורי של תל אביב-יפו פסל בקשה של בני זוג מיסיונרים שרצו להינשא "כדת משה וישראל".

לקראת הדיון, בית הדין זימן מומחה לענייני כתות מ"יד לאחים", שתישאל את המבקשים וחקר אותם על אמונתם.

השניים לא הכחישו והצהירו בגלוי כי הם מאמינים ב"ישו" ובהיותו "המשיח".

בפסק הדין נכתב כי "בית הדין הגיע למסקנה כי המבקשים המירו את דתם לדת הנוצרית, החליפו את האמונה היהודית בבורא עולם לאמונה נוצרית ואף טבלו לשם כך".

בית הדין הדגיש כי "המבקשים רואים בדרכם שליחות להפצת בשורת הנצרות, וכי רצונם שכל העם היהודי יקבל את אמונתם. המבקשים השתייכו לקהילת 'תפארת ישוע' שהיא קהילה מיסיונרית של יהודים המאמינים בישו".

לאחר מסכת של נימוקים שכוללת את דברי מקורות חז"ל והפסיקה ההלכתית על הממירים את דתם, כתבו חברי ההרכב המיוחד של בית הדין כי "בקשת המבקשים לסידור חופה וקידושין כדת משה וישראל – נדחית".

בית הדין הוסיף וקבע כי "אמנם אם המבקשים יעברו טבילה לשם יהדות בבית דין של הרבנות הראשית לישראל, לאחר שיקבלו עליהם את עיקרי האמונה היהודית, ובכללם אמונה בא-ל אחד, ובי"ג עיקרי האמונה, ויצהירו בפני בית הדין כי הם עוזבים את אמונתם הנוצרית לחלוטין, כולל השתייכות לקהילת היהודים המשיחיים ופעילות מסיונרית, ידון בית הדין מחדש בעניינם".

בארגון ''יד לאחים'' הניצב זה יותר משנות יובל בחזית המאבק במיסיון ובכתות, אמרו "אנו מעריכים שלמיסיונרים, שאכן המירו דתם, הייתה כוונה נוספת בבקשה להינשא כדת משה וישראל. סביר להניח כי הם התכוונו להשתמש בכך בתעמולתם המיסיונרית, להציג את תעודת הנישואין שלהם ולהבהיר לכל מי שהם מתכוונים להוליכו שולל ולסמא עיניו, כי ניתן להיות יהודי לכל דבר ובד בבד להאמין באותו האיש ולצפות להתגלותו רח"ל".

הרב שמואל ליפשיץ, מראשי ''יד לאחים'', אמר השבוע "ברוך שמסר עולמו לשומרים. הרבנים הגאונים, חברי בית הדין, הוכיחו כי יש מי שעומד על המשמר ולא נותן ידו לפרוץ פרצות בישראל. זהו פרק חשוב ומבורך בתולדות המאבק במיסיון".