במקום הדרן: שימוע לתיאטרון יפו

משרד האוצר זימן לשימוע את תיאטרון יפו עקב אירוע תמיכה במשוררת הפלסטינית דארין טאטור וההצגה "מחברות הכלא".

ערוץ 7 , ט"ו באלול תשע"ז

במקום הדרן: שימוע לתיאטרון יפו-ערוץ 7
משה כחלון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מנהלי תיאטרון יפו יוזמנו לשימוע בפני צוות משותף של משרדי התרבות, האוצר והמשפטים, לאחר שחוות דעת של האוצר קבעה היום (רביעי) כי ניתן להפחית את תקציב התיאטרון בגין הפרת חוק הנכבה.

התלונה הגיעה בעקבות אירוע שנערך לכבוד המשוררת דארין טאטור, השוהה זה שנתיים במעצר בית בחשד להסתה לטרור. בערב הוקראו שירים שכתבה מהם עולה חשד לכאורה להסתה לטרור.

בנוסף, נבדק גם אירוע "מחברות מהכלא", בו נקראו מכתבים של מחבלים כשלפחות מאחד מהם עולה חשד לקריאה לאלימות.

"עצם קיומו של אירוע תמיכה במי שהוגש כנגדה כתב אישום להסתה בטרור, קריאת הקטעים שכתבה וחלק מהסרטונים שהוצגו באותו אירוע עשויים לעלות, לכאורה, כדי הסתה לאלימות ולטרור או תמיכה במאבק מזוין או במעשה טרור כנגד מדינת ישראל", כתב היועץ המשפטי של משרד האוצר, עו"ד אסי מסינג למנכ"ל משרד התרבות, יוסי שרעבי.

"אשר על כן, לטעמי, ניתן להפעיל את המנגנון הקבוע בסעיף 3ב' לחוק לבחינת האפשרות להפחתת התמיכה עקב אירוע זה וגיבוש עמדה לבחינתו של שר האוצר בהסכמת שרת התרבות והספורט", כתב מסינג.

שרת התרבות מירי רגב מסרה, "אני שמחה שהשר כחלון הצטרף למדיניות אותה אני מובילה בשנתיים האחרונות ונענה לדרישתי מהשבוע שעבר לפתוח בבדיקה נגד תיאטרון יפו והמופע תומך הטרור שהתקיים שם. חופש הביטוי אינו חופש ההסתה.

''חופש הביטוי אינו חופש המימון", הדגישה רגב. ''מדינת ישראל לא תממן מוסדות תרבות החותרים תחתיה. משרדי ערוך לוועדת הבדיקה ויעמיד את כל המידע הנדרש. אני מצפה שהוועדה תתכנס בשבוע הבא וכותרות הבוקר יהפכו מדיבורים למעשים, אחרי שנים שבהם החוק היה לאות מתה".