הוריקן "אירמה"
"לא לוקחים סיכון"

שליחי בני עקיבא העולמית (WBA) בהוליווד, פלורידה, מספרים על ההיערכות להוריקן, ועל עזיבת הבית עד חלוף הסכנה.

ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ז

בעוד תושבי טקסס מנסים להתאושש ולאסוף את השברים אחרי פגיעתה הקשה של סופת "הארווי" לפני כשבועיים, ניצבת כעת מדינת פלורידה בפני פגיעה על ידי סופת הוריקן חדשה, "אירמה" המסתמנת כקטלנית לא פחות.

ג'יימס ואן וויליאמס, שליחי בני עקיבא העולמית (WBA) בהוליווד, פלורידה, חווים כעת התמודדות עם סופת הוריקן שנייה מאז החלו את תפקידם כשליחים לפני שנה בלבד.

לדבריהם, הקהילה היהודית מתורגלת במצבי חירום מסוג זה "בקהילה שלנו בהוליווד פלורידה אנשים משתדלים להיזהר משאננות, אך גם אין התרגשות מיוחדת. סופות ההוריקן תוקפות את האזור המון, זאת כבר הפעם השנייה שאנו צפויים לחוות סופה כזאת בשנה האחרונה מאז אנו נמצאים כאן בשליחות עם תנועת בני עקיבא העולמית. הקהילה היהודית מגויסת למצוא פתרונות לכל מי שזקוק לכך".

"בין היתר עמלנו בשעות הערב של אתמול במיגון בתי קשישים באזור בשלדת אלומיניום שנועדה למנוע נזקים פוטנציאליים כתוצאה מרוחות הסופה", הוסיפו.

בני משפחת וויליאמס עזבו את ביתם אתמול בשעות הלילה המוקדמות והתפנו לכיוון אטלנטה על מנת להתרחק ככל האפשר מן הסופה.

"אני ומשפחתי מתכננים להצפין הערב, על מנת שלא להיכלא בבית שלנו עם פרוץ הסופה וכן משום שלנו אין את ציוד המיגון המספק, וכך גם רבים מבני הקהילה שלא רוצים לקחת סיכון מיותר. אנו מתכננים לחזור הביתה כמה שיותר מהר ומתכננים לקיים את השבת יחד עם קהילת אטלנטה המארחת למעלה מ-100 משפחות מפלורידה", סיכם וויליאמס.