איראן מציפה את האזור באמל''ח קטלני

ראש אמ"ן: האיומים על ישראל נשקפים מארגונים חמושים, רובם במימון איראן. אנחנו מטפלים בנחישות באיומים הקרובים והרחוקים האלה.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ז

הרצי הלוי
הרצי הלוי
צילום: פלאש 90

ראש אגף המודיעין בצה''ל, האלוף הרצי הלוי, השתתף הערב (חמישי) בטקס לזכרו של הנשיא השישי חיים הרצוג ז''ל שכיהן פעמיים בתפקיד ראש אמ''ן.

הלוי אמר באירוע כי "האיומים על ישראל נשקפים מארגונים חמושים, רובם במימון וסיוע איראן. אלה איומים מוכרים אך לא קיומיים. אנחנו מטפלים באיומים אלה בנחישות, הקרובים כמו הרחוקים, מול אויבינו בכל הגזרות. צה"ל פועל להרחקת המלחמה ולהתכוננות אליה".

ראש אמ''ן סיפר כי ''איראן, החותרת להתבסס בלבנון, בסוריה ובעזה, מציפה את האזור באמצעי לחימה קטלניים ובאידאולוגיה קטלנית''.

באירוע שנערך במרכז רבין בתל אביב אמר הלוי כי מנהיגיה של איראן ''מאחלים להשמדת מדינת ישראל, אולם מי שנחשף לטפח מהעשייה המודיעינית והצבאית יודע שתקוותיהם צפויות להתאכזב".

דבריו של ראש אמ''ן נאמרים על רקע הודעת צבא סוריה מהבוקר, ולפיה מטוסי קרב ישראליים תקפו יעדים של הצבא הסורי ליד מסייאף. בהודעת הצבא נאמר כי שני חיילים נהרגו בתקיפה.

צבאו של בשאר אסד איים על ישראל בעקבות התקיפה, ומסר כי יהיו ''השלכות החמורות'' ל''פעולות תוקפנות מסוג זה, על הביטחון והיציבות באזור''.