משפחת נתניהו:
"טענות שווא מופרכות ואבסורדיות"

היועמ"ש צפוי להגיש כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה בפרשת המעונות. בבלפור נערכים למאבק משפטי: "מני נפתלי עבריין ושקרן סדרתי".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ז

"טענות שווא מופרכות ואבסורדיות"-ערוץ 7
שרה נתניהו
Photo by Amos Ben Gershom/GPO

משפחת נתניהו הגיבה הערב (חמישי) לכוונת היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, במסגרת מה שמכונה ''פרשת המעונות''.

״הטענות כנגד רעיית ראש הממשלה הן אבסורדיות ויוכחו כמופרכות", נמסר. ''שרה נתניהו היא אישה אמיצה וישרה ומעולם לא נפל פגם כלשהו במעשיה. לצד עבודתה כפסיכולוגית חינוכית מומחית המטפלת בילדים מדי שבוע, היא מקדישה זמן רב לסיוע לילדים חולי סרטן, לניצולי שואה ולחיילים בודדים''.

במשפחת נתניהו טוענים כי העלייה התלולה בהוצאות הארוחות במעון ראש הממשלה ''נגרמה כתוצאה מעבירות שביצע אב הבית הבעייתי מני נפתלי, עד מדינה עבריין ושקרן סדרתי. ההוצאה החודשית הממוצעת על ארוחות מוזמנות בתקופה שבה נפתלי כיהן כאב הבית היא פי 5 (!) לעומת הממוצע החודשי בארבע השנים שלאחר מכן, כשנפתלי לא עבד שם. זה אומר הכל''.

''נפתלי טופל האשמות שווא על רעיית ראש הממשלה כדי למלט את עצמו מאחריות לעבירות שביצע'', טוענים קרוביה של שרה נתניהו, ''לא זו בלבד שרעיית ראש הממשלה לא עברה שום עבירה - אלא שעצם העיסוק במזון של ראש הממשלה נתניהו, שפועל סביב השעון למען המדינה וביטחונה, ובמזון של משפחתו הוא עיסוק פאתטי ואובססיבי''.

''אף ראש ממשלה קודם לא זכה לחטטנות כזאת הגם שההוצאות של ראשי ממשלה אחרים על ארוחות היו זהות ולעתים אף גבוהות בהרבה. עד מתי תימשך ההתעסקות האובססיבית הזאת במשפחת נתניהו?״, נאמר בהודעת המשפחה.

כאמור, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עתיד להגיש מחר כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה בפרשת המעונות, בכפוף לשימוע.

מוקדם יותר היום העריך ראש הממשלה בפני מקורביו כי לא יוגש נגדו כתב אישום באף אחת מהפרשות שבהן הוא נחקר, גם אם המשטרה תמליץ להעמידו לדין.

על פי הדיווח בחדשות 2, נתניהו הבהיר כי רעייתו שרה תסרב לעסקת טיעון בתיק המעונות. ''אין סיבה שתודה במה שלא עשתה", אמר.

לדברי ראש הממשלה, הוא אינו עוסק כלל בניסיון להגיע לעסקה מול היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט ומשוכנע כי היועמ"ש יחליט שלא להגיש נגדו כתב אישום באף אחת מן הפרשות בהן הוא נחקר.