רופאים, אילוסטרציה
רופאים, אילוסטרציהצילום: אייסטוק

ארגון "בצלמו" דורש משר האוצר משה כחלון לפעול נגד ארגון השמאל הקיצוני "רופאים לזכויות אדם" ולבטל לו את ההטבה "סעיף 46" (זיכוי ממס הכנסה בשל תרומה).

במכתב לכחלון כותב מנכ''ל הארגון שי גליק, "לצערי ארגון זה חותר תחת קיומה של מדינת ישראל, ארגון פוליטי קיצוני הנלחם בחיילי צה''ל, שותף לדוח גולדסטון, העביר שמות של רופאים צבאיים למערכות בינלאומיות ועוד. ההסתדרות הרפואית יצאה נגדו בחריפות וניתקה איתו כל קשר".

במכתב מובא ציטוט של נשיאת הארגון ד"ר רוחמה מרטון באתר "שיחה מקומית" ושם היא אומרת למראיין, "נכון. אני מדברת אתך ממקום של 30 או אולי 50 שנות מאבק בכיבוש. חייבים עזרה מבחוץ. ואני מתכוונת בעיקר לדבר אחד: BDS".

"זה עניין לבוגדים. והבוגדים של היום הם הגיבורים של מחר. מי שלא מוכן לשלם את המחיר הזה לא יודע להיאבק. בלי לשלם מחיר אתה נלחם רק על היופי שלך. ובעיניי כל עוד הכיבוש נמשך, האפרטהייד נמשך, זה לא משנה אם אתה קצת יותר יפה או קצת פחות יפה. זה לא מעניין ולא מאבק".

מדובר בראיון שמתפרסם בארץ ובחו"ל שכן מדובר באתר גם באנגלית, "אין ספק שדברי נשיאת הארגון ומי שמובילה אותו בפועל הינם תמיכה בחרם על ישראל", כתב גליק. ''לא ניתן לנתק את נשיאת הארגון שאמרה את זה בראיון על הארגון שלה לבין הארגון בעצמו. אני דורש מכבודו לבטל לארגון סעיף 46 כפי שהחוק מסמיך את כבודו חוק החרם סעיף 4 א בהתייעצות עם שרת המשפטים ואישורה".