מקסיקו: "צלחות רעדו, היתה היסטריה"

צ'יקו חדד ששוהה בבית חב"ד בסן קריסטובל מספר על רעש האדמה שהורגש הבוקר וגבה את חייהם של 32 בני אדם. אין נפגעים ישראלים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ז באלול תשע"ז | עודכן: 15:11

צ'יקו חדד מכפר חדד, חובש מתנדב במד"א שמטייל במקסיקו ושוהה בבית חב״ד בסן קריסטובל, סיפר על רעידת האדמה שהורגשה הבוקר (שישי) במקסיקו וגרמה למותם של 32 בני אדם.

חדד בן ה-21 סיפר "היינו בבית חב"ד באמצע להכין אוכל למטיילים שחזרו מטיול בלאס נובאס, לפתע הרגשנו שהכול רועד, המנורות והצלחות, והבנו שמדובר ברעידת אדמה חזקה. פעלנו לפי ההנחיות ורצנו מייד מחוץ לבניין למקום פתוח. הייתה קצת בהלה והיסטריה.

''אנחנו נמצאים כאן יחד עם שליח חסידות חב"ד במקסיקו, הרב אורן רז, ומבדיקה שערכנו עד כה, ברוך ה' אין נפגעים מקרב הישראליים והיהודים. אנחנו ערוכים לתת כל סיוע שצריך ואני נמצא בקשר הדוק עם אגף מבצעים במד"א שערוכים לתת כל סיוע שנבקש פה''.

לדבריו יש צפי לרעידות משנה וייתכנו גם גלי צונמי. ''עד כה ידוע לנו על נפגעים מקרב התושבים וככל הנראה גם הרוגים. אנחנו נערכים לצאת ולתת סיוע ככל שיתאפשר לנו בתקווה שהשבת תעבור עלינו בשקט''.

בעקבות רעידת האדמה, פורסמה אזהרת צונאמי במקסיקו, גואטמלה, אל סלבדור, הונדורס, פנמה, קוסטה ריקה, ניקרגואה ואקוודור.

מוקד הרעש היה במרחק של כ-100 קילומטרים דרומית-מערבית לעיירת החוף פיפיאן ובעומק של 35-33 קילומטרים מתחת לפני הים.

נכון לשעה זו לא ידוע על ישראלים שנפגעו ברעידת האדמה. ממשרד החוץ בירושלים נמסר כי השליחים הישראלים ובני משפחותיהם לא נפגעו. ''אנחנו בקשר עם השגרירות ונקבל עדכונים במידה ויהיו'', ציינו במשרד החוץ.

נשיא מקסיקו אנריקה פניה נייטו אמר כי זהו רעש האדמה החזק ביותר שהורגש במדינה במאה השנים האחרונות. פניה נייטו עדכן כי עוצמת הרעש הייתה 8.2 דרגות בסולם ריכטר.