הרמטכ"ל היום
הרמטכ"ל היוםצילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ביקר היום (שישי) בעדה הבדואית בדרום, לרגל חג הקורבן.

לביקור התלוו ראש אגף כוח האדם, אלוף מוטי אלמוז וראש מנהל אוכלוסיות, אל״ם וג׳די סרחן. מטרת הביקור הייתה פגישה עם הנהגת העדה, ראשי רשויות, קצינים משוחררים וקצינים בשירות סדיר.

"צה״ל הוא צבא עם ממלכתי, יש לו ייעוד פשוט, להבטיח את הביטחון של המדינה ולנצח במלחמה. בשביל זה הוא קיים. יחד עם זה אנחנו מבינים שסוד הכוח שלו זה אנשים, זה כל מי שגדל במדינת ישראל, שתהיה מחויבות הדדית בין כל מי שגדל פה, שתהיה מחויבות הדדית שתאפשר למדינה לפרוח, לשגשג, לתת תנאים שווים ולגדול בביטחון", אמר הרמטכ"ל.

"הרצון שלנו לראות בעתיד הקרוב טייסים בדואים, חובלים וביחידות המבצעיות וכבר היום זה נמצא ומתממש. הלוחמים הבדואים הם לוחמים עזי נפש והם חלק מרכזי ביכולת של צה"ל.

הדבר שמאפיין ביותר את צה״ל, צבא עם ממלכתי נטול פניות ולא מסתכל על עדות וצבעים. אני רואה פוטנציאל אדיר להגדיל את היקף אנשי הקבע והקצינים ואת היקף הגיוס ואת השירות בכלל היחידות של צה״ל. לצורך כך החלטנו על שורה ארוכה של צעדים שיש להם מטרה אחת לעודד את בני העדה להתנדב לצה״ל ולקחת חלק במשימת הבטחון. זוהי הזדמנות עבורי להביע הערכה עצומה על השילוב והתרומה בצה״ל".