פלורידה: ארגוני החסד נרתמים לקהילה

"אנו מקבלים אינספור טלפונים מארגוני חסד מכל רחבי ארה"ב המספרים על מאות מתנדבים המבקשים להגיע לסייע בכל התפתחות שלא תהיה", סיפר.

חיים לב - ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ז

הוריקן "אירמה" מכה בפלורידה
הוריקן "אירמה" מכה בפלורידה
Reuters

לקראת בואה הצפוי של סופת ההוריקן 'אירמה' לפלורידה, גם הקהילות היהודיות המקומיות השלימו היערכותן כבר בסוף השבוע האחרון.

בראיון שהעניק לעיתון 'המבשר', בסוף השבוע האחרון סיפר יונה לונגר, יו"ר ארגון 'חסד פלורידה', על ההיערכות והדריכות בקרב יהודי פלורידה.

"לפני הכל אנו מתפללים שהכל יעבור בשלום, בינתיים כל הנתונים הם נכון לעכשיו בגדר הערכה, איש אינו יודע מה יקרה בשעת מעשה, והתקוה של כולם היא כי יהיה אחרת ממה שצופים. אולם בכל מקרה מוטלת עלינו מצוות 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' וכך אנו פועלים.

"פלורידה עצמה נחלקת לכמה אזורים. ישנם מקומות שהתקבלה הוראה להתפנות, יש מקומות שרק ניתנה המלצה לעזוב, ויש מקומות שאין גם המלצה. ההוראה להתפנות ניתנה במקומות שצפויים גלי מים, במקומות שצפויות רק רוחות כל אחד עושה כפי שחושב לנכון.

"אנו מצידנו עושים כל מאמץ בכדי לסייע לכל יהודי. במקומות בהם היתה הוראה להתפנות מרבית היהודים עזבו, אך כאמור גם שם נותרו כאלה שלא עזבו, בהם אוכלוסיה מבוגרת שאינה יכול לעזוב וצריך לסייע להם. בשאר המקומות, מרבית היהודים לא עזבו, אך רבים לא לקחו סיכון ועזבו גם הם. כמובן שמתנדבי ארגוני החסד אינם עוזבים ונותרים לסייע".

לונגר סיפר על הסיוע הרב שהוא מקבל מכל ארגוני החסד בארה"ב. "בימים האחרונים אנו מקבלים אינספור טלפונים מארגוני החסד מכל רחבי ארה"ב, על התארגנות מסודרת של מאות מתנדבים המבקשים להגיע לפלורידה כדי לסייע בכל התפתחות שלא תהיה. זהו דבר מרגש ומעודד, ואנו מקווים ומתפללים שלא נצטרך להגיע לכך, והכל יעבור בשלום".