משה יעלון
משה יעלוןPhoto by Flash90

ראש המועצה האזורית שומרון לשעבר, גרשון מסיקה, מגיב בחריפות לדברים הקשים של משה בוגי יעלון, שר הביטחון לשעבר שאמר כי "הדם של משפחת דוואבשה בדומא וגם של משפחת הנקין שנרצחה בפיגוע נקם על דומא - על הידיים שלנו".

לדברי מסיקה, ''טענתו המגוחכת (של יעלון - עב"פ) אינה עולה בקנה אחד עם המציאות, כי שערבים מעולם לא חיפשו סיבה לפגוע ביהודים אלא להיפך, מתי אשר נקרית להם הזדמנות הם מבצעים רצח גם ללא סיבה. ואלפי הרוגים יהודים יעידו כי דבריו הם דברי הבל.

''שנית, חושבני כי בוגי אכן צריך להרגיש רגשות אשם חמורים כי דמם של איתם ונעמה הנקין הי"ד מרוח על ידיו ועל ידי אלוף הפיקוד דאז ניצן אלון", תקף מסיקה.

ראש מועצת שומרון לשעבר סיפר כי ''בתחילת האינתיפאדה הוחלט להציב מחסום בכניסה לבית ד'גן, כך שדרך הגישה לאלון מורה היתה פתוחה ליהודים בלבד''.

מצב זה, הוא מעיד, יצר שקט וביטחון ליהודים. מסיקה תיאר כי כחצי שנה לפני פיגוע הירי שבו נרצחו בני הזוג הנקין, ''החליטו בוגי יעלון ואלוף הפיקוד בצעד חסר אחריות, לאפשר את פתיחת הציר מתוך התחשבות במרקם החיים של הערבים וכדי לחסוך להם כמה קילומטרים.

''למרות תחינותיי ואזהרותיי שהתוצאה הישירה של פתיחת הציר לערבים תגרום לרצח יהודים, כפי שהמציאות המרה אכן הראתה, דבריי נפלו לצערי לאזניים אטומות והציר נשאר פתוח. ואכן, לא עברו מספר חודשים והזוג הנקין נרצחו על אותו ציר. רצח מיותר שהיה ניתן למנעו!'', כתב מסיקה בפייסבוק.

מאז פיגוע הירי, הכביש סגור ליהודים ולדברי מסיקה "מרקם חייהם של הערבים לא נפגע. כך שאם לבוגי יש רגשי אשמה הם צריכים להיות על כך שהעדפת מרקם החיים של הערבים על פני חייהם של יהודים היא זו שהנחתה את צעדיו.

''בדומה לצעד של הסרת המחסומים שנעשה בעבר בכל רחבי יו"ש והוביל באופן ישיר ואכזרי לרצח של יהודים רבים. יהי רצון שלא נוסיף לדאבה עוד ברוב איוולת מנהיגינו ומפקדינו'', כתב ראש מועצת שומרון לשעבר.

בוגי ילון: הדם של דוואבשה והנקין על הידיים שלנוגלי ישראל

ברדיו ''גלי ישראל'' נחשף הבוקר תיעוד מנאום של השר לשעבר יעלון בכנס פוליטי, שבו הוא תוקף את יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט, שרים נוספים וחברי כנסת.

"כשבאו חיילים לפנות את הבתים (בתי דריינוף בבית אל) וצעירים זרקו עליהם אבנים ושקיות שתן שר החינוך עמד שם ומה שהיה לו להגיד זה להאשים את בית המשפט העליון", תקף יעלון.

"שלא נתפלא אח"כ שכורתים עצי זית של ערבים או שורפים מסגדים או כנסיות או ששורפים משפחה בדומא", אמר יעלון. "הדם של משפחת דוואבשה בדומא וגם של משפחת הנקין שנרצחה בפיגוע נקם על דומא - על הידיים שלנו".

בהמשך תקף את שרת התרבות מירי רגב, "כשאני שומע שרה בממשלה אומרת שעל הממשלה לשלוט על התקשורת - אני מתחלחל". אומר אפילו יו"ר הקואליציה 'הליכוד צריך לשלוט בתקשורת' - ארדואן לא מעז להגיד דברים כאלה. הוא רוצה אבל הוא יודע שלא נכון להגיד".