המטה ללוחמה בטרור: אל תטוסו לטורקיה

המטה ללוחמה בטרור מפרסם אזהרות מסע לנוסעים במהלך החגים. חצי האי סיני נחשב לאחד המוקדים המאויימים ביותר.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ' באלול תשע"ז | עודכן: 15:12

המטה ללוחמה בטרור: אל תטוסו לטורקיה-ערוץ 7
חצי האי סיני
צילום: אייסטוק

לקראת החגים מפרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע כוללת, שמרביתה אינה חדשה, אך משקפת לדברי המטה, "את תמונת המצב העדכנית".

במטה מוסיפים כי "כבכל שנה, תקופת חגי תשרי, עלולה להוות מטרה לגורמי הטרור למימוש פיגועים נגד יעדים ישראלים ויהודים בתקופה זו".

מבין 194 המדינות, ישנן כיום אזהרות מסע ל-28 מדינות ואיסור יציאה ל-6 מדינות אויב. כמו כן קיימות 10 אזהרות מסע לחבלי ארץ מסויימים בחו"ל.

במטה ללוחמה בטרור מציינים כי "בתקופה הנוכחית נשמרת המוטיבציה הגבוהה למימוש פיגועי טרור ברחבי העולם של גורמי ג'יהאד עולמי ובראשם ארגו ןדאע"ש וגורמים הפועלים בהשראתו, בדגש על מדינות המזרח התיכון הסמוכות לאזורי הלחימה: טורקיה, ירדן, מצרים, להן יש אזהרת מסע ומדינות המערב בדגש על צפון ומערב אירופה, זאת נוכח מלחמת השרידות אותה מנהל ארגון המדינה האסלאמית בסוריה ועיראק כנגד קואליציית מדינות המערב בהובלת ארה"ב".

במטה גם מבקשים מהציבור לנהוג במשנה זהירות וביתר תשומת לב לגורמים חשודים בעיקר במקומות הומי אדם וסביב אתרים יהודיים ברחבי העולם.

חצי האי סיני נחשב לאחד המקומות האיומים ביותר על ידי דאע"ש ובמהלך חג הפסח האחרון אף היה שם פיגוע. במטה ללוחמה בטרור מגדירים את הסכנה שם ברמה החמורה ביותר וממליצים להימנע מכל ביקור, ולשוהים שם לצאת לאלתר.

מצרים, למרות שיחסיה עם ישראל התחממו בשנה האחרונה, עדיין נמצאת תחת רשימת האיומים ומקבלת המלצה שלא להגיע אליה לביקור.

גם טורקיה מוגדרת כמדינה ברמת איום גבוהה וההמלצה היא שלא להגיע אליה וגם ירדן נמצאת במצב זה.

מקום שישראל אינה ממליצה להגיע אליו דרך קבע אך לא מופיע בחידוד אזהרות המסע הוא צפון קוריאה, יעד שהפך מוקד לתיירות ישראלית בעת האחרונה.