בשל "אירמה": אליפות העולם בסכנה

פגעי סופת "אירמה" נותנים אותותיהם גם בספורט. אליפות העולם בחתירה, שאמורה להתקיים בסוף החודש בסרסוטה שבפלורידה - בסכנה.

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' באלול תשע"ז

מורן סמואל. אלופת העולם בחתירה
מורן סמואל. אלופת העולם בחתירה
צילום: יח"צ

האם אירוע השיא של ענף החתירה יתבטל לראשונה בהיסטוריה? בזמן שבארה"ב עדיין מתחוללת סופת ההוריקן "אירמה" ומכה בעיקר באיזור פלורידה ומיאמי, בספורט העולמי נערכים לגרוע מכל.

שכן, בסוף החודש אמור להתקיים בסרסוטה שבפלורידה, אירוע השיא של ענף החתירה - אליפות העולם. אירוע שנכון לעכשיו נמצא בספק רב בשל נזקי סופת ההוריקן שאמנם מעט נרגעה אך עוד לא תמה.

אליפות העולם בחתירה, אליה יגיעו גם צמד החותרים הישראלים המובילים בדמותם של מורן סמואל ודני פרידמן, המתאמנים במרכז דניאל לחתירה, אמורה לצאת לדרך ב-24 בספטמבר ולהסתיים ב-1 באוקטובר, כל זאת במידה שהתשתיות שבמדינה לא יינזקו באופן משמעותי.

מיד לאחר היחלשות סופת ההוריקן ייבחנו ראשי הוועד הבינלאומי של ענף החתירה את התשתיות ויקוו להודיע בהקדם על מועד אחר או מיקום אחר לאליפות היוקרתית ביותר בענף החתירה שצפויה למשוך אליה תשומת לב רבה של אוהדי ספורט ותקשורת עולמית.

צמד החותרים הישראלי, סמואל ופרידמן כבר המריאו לאימונים אחרונים באיטליה, ורגע לפני עלייתה למטוס אמרה סמואל כי "אחרי שכבשתי את הפסגה והוכתרתי כאלופת העולם וכמדליסטית פראלימפית, אני עם טעם חזק של עוד. יש רצון לשפר, וכמובן להגן ולכבוש מחדש את מדליית הזהב. מקווה שאעשה זאת בהצלחה. זו התחרות הכי חשובה השנה, ואני מתרגשת מאד".

מי שהיו צפויים לרשום הישגים ולהביא לגאווה עבור המשלחת הישראלית אלו צוות סירת הרביעייה הפראלימפית: שי-לי מזרחי, ברק חצור, אחיה קליין וסימונה גורן, עם ההגאית לאה סאס כשרק בחודש יוני האחרון קטפו יחד הרביעייה את מדליית הארד בתחרות גביע העולם.

לצערם, בלי קשר לפגעי מזג האוויר, הרביעייה לא תוכל לזכות במדליה אפילו אם יעפילו למקצה הגמר. הסיבה: מועד הגמר הגדול יתקיים ביום כיפור ובוועד המארגן את התחרות סירבו להתחשב ברגשות הספורטאים.

את המשלחת הישראלית, שתכלול 11 ספורטאים ומאמנים, מוביל איתן גלוזמן ממרכז דניאל לחתירה בתל אביב.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il