טענות שגויות? רמי לוי
טענות שגויות? רמי לוי צילום: פלאש 90

החברה הציבורית "רמי לוי -שיווק השקמה" שבשליטתו של איש העסקים רמי לוי מפרסמת היום (שני) תגובה מפורטת ראשונה לדיווחים בתקשורת אודות החקירה שהפכה אתמול לגלויה נגד בעל השליטה.

נזכיר כי על פי הדיווחים, החשדות נגד רמי לוי בסיוע שנתן לכאורה ראש מועצת מבשרת ציון, יורם שמעון, לאיש העסקים רמי לוי, על מנת שזה יוכל לחמוק מתשלום היטל ההשבחה שהוטל עליו בשטח המועצה.

בתמורה, כך על פי החשדות, העסיק לוי בתפקידים בכירים בקניון את אשתו של ראש המועצה וכן אדם נוסף ששימש כראש המטה שלו.

בתגובת החברה נאמר, "קניון מבשרת או רמי לוי לא קיבלו שום הנחה או הטבה ממועצת מבשרת ציון בעניין כזה או אחר, ולבטח לא בנוגע להיטל השבחה, נושא אשר אינו בסמכות המועצה. מעבר לכך, צר לנו על העובדות השגויות המופצות בעניין".

עוד נמסר מהחברה כי נושא היטל ההשבחה כלל לא הסתיים, והוא תלוי ועומד בפני שמאי מכריע ואובייקטיבי לפי חוק, כך שלא ניתנה שום הטבה ו/או הנחה. "יתרה מזו, אין בסמכותו של ראש מועצה, והוא אינו יכול להפחית או לבטל היטל השבחה. ישנו הליך לפי חוק התכנון והבנייה לערעור על שומת היטל השבחה, והחברה נקטה הליך זה ועודנה מתנהלת במסגרת ההליך. לא זו אף זו - החברה הפקידה ערבות בנקאית בסך של 21 מיליון שקל כחלק מהליך הערעור, ובהליך זה טרם התקבלה הכרעה".

החברה גם מכחישה קשר בין מינוי בת זוגו של ראש המועצה למנהלת השיווק של הקניון לבין ההטבות שניתנו לכאורה ללוי: "מנהלת השיווק היא פרודתו של ראש המועצה, ולא הייתה בת זוגו גם בעת שנשכרו שירותיה. מנהלת השיווק של הקניון הייתה מנהלת שיווק של הקניון הסמוך במשך 13 שנה ונמצאה כמועמדת מנוסה ומתאימה לתפקיד, ככזו המכירה כבר את האוכלוסייה המקומית של מבשרת ציון ואת השוכרים הפוטנציאליים".

לגבי מנהל הקניון, עודד בר צבי, נאמר שהוא "מנהל קניונים ותיק. בין היתר הוא ניהל את קניון האחים ישראל, קניון אלרוב בממילא וקניונים נוספים. בר צבי הוא מנהל מקצועי ומינוי טבעי לניהול הקניון.

"אנו סמוכים ובטוחים כי המשטרה תבצע את החקירה ביעילות ותמצא כי לא היה כל מקום לחקירתו של רמי לוי בעניין זה, וכי לא נמצא כל רבב בפעולותיו. רמי לוי ימשיך באסטרטגיה שלו - להעמיד את הצרכן הישראלי במרכז ולשרת את לקוחותיו בנאמנות. רמי לוי מאחל שנה טובה לכל בית ישראל", נכתב בסיום התגובה.