ליברמן בטקס ההוקרה למשרתים הבדואים
ליברמן בטקס ההוקרה למשרתים הבדואיםצילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן השתתף הערב (שני) באירוע "ברית אחים" - טקס ההוקרה השנתי למשרתי העדה הבדואית, ובנאומו העביר מסר ברור לארגוני הטרור הפועלים בזירה הצפונית.

ליברמן התייחס לאיום שהשמיע סגן שר החוץ הסורי ולפיו "ישראל תשלם מחיר יקר" בעקבות תקיפתה בשבוע שעבר בסוריה, על פי דיווחים זרים.

"כולנו מקווים שיום אחד המזרח התיכון יהפוך לאזור של שלום, שיתוף פעולה ודו קיום. אך לצערי, גם היום שמענו איומים שבאים מהגבול הצפוני שלנו, ואני מתכוון לדבריו של סגן שר החוץ הסורי, שפעם נוספת השתלח וגידף את מדינת ישראל", אמר ליברמן.

הוא הדגיש, ''אני מציע מאוד לשכנינו מצפון לא לנסות אותנו ולא לשגר איומים, כי אנחנו לוקחים את כל האיומים ברצינות. ואני לא מציע להם לנסות אותנו ואני לא מציע להיכנס לעימות עם מדינת ישראל. כי מבחינתם זה ייגמר רע, רע מאוד''.

השר ליברמן אמר כי התרומה של המתגייסים הבדואים לצה"ל ולביטחון המדינה היא רבה מאוד. ''מדי יום הם מסיעים בסיכול פיגועים בשטח ישראל, ויש להם יכולות ייחודיות ומשמעותיות מאוד''.

לדברי שר הביטחון ישנן משפחות חללים בדואים, המבקשות שלא יפורסמו שמותיהם של יקיריהן שנפלו, מתוך חשש מחרם או נידוי. ''אנחנו מודעים לכך שמתגייסים, שהחליטו בצעד אזרחי אמיץ מאוד לקשור את חייהם בצה"ל ובחברה הישְרְאלית כולה, נמצאים לא פעם בדילמות מורכבות. ברור לנו שאירועים שונים משפיעים על הרצון להשתלב או להסתגר. אנחנו נותנים את הדעת על כך וּפועלים כדי ליצור הבנה של אַחְדות הגורל וּכְדֵי לִסלול נתיבי חיים של שיתוף וכבוד הדדי.

''כמובן, מדובר גם בִּפתיחות, שעדיין נדרשת מֵהַחברה הישְרְאלית, לקבל את המיעוט ואת השונֶה, מתוך הבנה ש'כולנו רקמה אנושית אחת. כולנו'", כך ליברמן.