הרב מזוז: שחקו בימות החול; לא תפסידו

"מה אתם מפסידים מלשמור שבת?", תהה הרב מזוז וקרא לממסד להתחזק בשמירת השבת. "משחק כדורגל? באמצע השבוע. לא יקרה כלום", אמר.

בן שאול , כ"א באלול תשע"ז

הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוז
צילום: דוברות מפלגת יחד

ראשי ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מזוז התייחס אמש בשיעורו השבועי לאפשרות שתתקבל החלטת ממשלה שתתיר את משחקי הכדורגל בשבתות.

"מה אתם מפסידים מלשמור שבת, מה אתם מפסידים?", תהה הרב מזוז וקרא לממסד להתחזק בשמירת השבת. "תשמרו שבת, מה יכול להיות? משחק כדורגל? באמצע השבוע. לא יקרה כלום".

בפניה לציבור החילוני המסורתי ביקש הרב מזוז לשמור לכל הפחות את השבת האחרונה של השנה. "אולי השנה הזאת, נשמור איזה שבת אחת שכל המדינה תשמור, יבוא ראש הממשלה וישמור, ונשיא המדינה וישמור, כל החילונים ישמרו. לפחות בפרהסיה".

"אנחנו מתקרבים ליום ראש השנה. ביום ר"ה כל המעשים שלנו, של כולנו, נשקלים למעלה. אם יהיו המעשים הטובים יותר מהמעשים הרעים, הקב"ה מוותר לנו, סולח לנו. נותן להם צ'אנס עוד שנה.

את דבריו חתם באומרו כי "צריכים לחזור בתשובה. כל אחד יתקרב משהו, יתקרב משהו להקב"ה, יתקרב כל שהו. יתקרב, יתקרב, יתקרב, כשאנחנו מתקרבים הקב"ה מקרב אותנו. עם ישראל ילך לשמוע שופר בר"ה, ילך לעשות סימנים בליל ר"ה, ילך לשמור על כיפור, וירגיש טוב את זה. הקב"ה רואה שעם ישראל מתקרבים אליו, אני מקרב אתכם עוד יותר, שנאמר 'שובו אלי ואשובה אליכם'. "שׁוּבוּ שׁוּבוּ מִדַּרְכֵיכֶם הָרָעִים. תחזרו בתשובה! כשהרב עובדיה היה אומר את הפסוק הזה בשבוע של כיפור, היו זולגות עיניו דמעות".