אין סתירה בין אישה מצליחה לאמונה

כתב ערוץ 7 ביקר ביום העיון השנתי של המרכז האקדמי לב שנערך בתיאטרון ירושלים בהשתתפות כ-1000 נשים דתיות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א באלול תשע"ז

רהב מאיר
רהב מאיר
צילום: מיכאל ארנבורג

כ-1000 נשים דתיות - סטודנטיות, תלמידות אולפנה ובנות שירות לאומי השתתפו היום (שלישי) ביום העיון השנתי לקראת השנה החדשה של המרכז האקדמי לב.

הכנס נערך בתיאטרון ירושלים תחת הכותרת "תורה נשית, בין מחויבות למרחב".

ביום העיון השתתפו רב העיר צפת הרב שמואל אליהו, ראש הישיבה ובתי המדרש במרכז האקדמי לב הרב יוסף צבי רימון, ראשי מדרשת 'טל' הרב יהונתן והרבנית תהילה אורן, אשת התקשורת סיון רהב-מאיר, איה קרמרמן שסיפרה את סיפור חזרתה בתשובה, והזמר-יוצר ישי ריבו שהקפיץ את הקהל.

סיון רהב-מאיר דיברה בכנס על ראשי התיבות השונים של חודש אלול, "יש שאלה שאני שואלת את עצמי הרבה בזמן האחרון: האם העובדה שאני שומרת שבת, באה לידי ביטוי בימות החול? האם רואים עליי ביום שלישי בערב שאני אדם שומר שבת? איך זה אמור להשפיע על כל השבוע?

''זה מבוסס על פירוש של רבי נחמן מברסלב שראיתי. הוא כותב שאנחנו צריכים ליצור 'איים' של שבת גם בימי החול. בעידן הסלולרי הנוכחי זה קריטי. אנחנו יודעים לשים בצד את המכשיר בשבתות וזה דבר גדול, אבל האם בששת ימי המעשה אנחנו בעצם מכורים בדיוק כמו כל האנושות? איך סודה של השבת משפיע וניכר במשך כל השבוע?", שאלה רהב מאיר.

ראש מדרשת 'טל' הרב יהונתן אורן אמר כי ''יש ביהדות מרכיבי חובה ומרכיבי בחירה. איסורי שבת או לשון הרע שייכים למרכיבי החובה ולעומתם בעשיית צדקה וחסד אנו מרגישים את מרחבי הבחירה. איזה חסד לעשות? למי? מתי? כמה? על חשבון מה? נושא אופי התפילה וסגנונה, היכן להאריך והיכן לקצר? היכן להוסיף ניגון? באיזה פיסקה בתפילה להתמקד ולכוון יותר.

''החובה והבחירה משלימים זה את זה ויוצרים עולם מעשי יהודי שלם. דורנו הוא דור בו מרחבי הבחירה הולכים וגדלים בכל התחומים. די בקפיצה קטנה למקרר בסופרמרקט או שוטטות במרחבי הרשת, כדי לחוש את עוצמות הבחירה שבדורנו", אמר.

אתי שטרן, ראש קמפוס טל של המרכז האקדמי לב, סיכמה את הכנס וציינה כי "החיבור הטבעי בין תורה ומדע מאפיין את הפעילות שלנו במרכז האקדמי לב ובקמפוס טל בפרט. הסטודנטיות והבוגרות שלנו בוחרות באורח חיים דתי ובקריירה איכותית בעולם ההייטק ואנו נותנים להן את הכלים להצליח בשני העולמות. אין סתירה בין אישה נשית מצליחה ובין האמונה הדתית.

''מדינת ישראל צריכה את הבוגרות הדתיות בכל התחומים. מתקשרים אלינו מעסיקים רבים המבקשים עוד ועוד בוגרות שיצטרפו אליהם לתעשייה ויש להן בהחלט מה לתרום", הדגישה שטרן.טוען....