טונים צורמים ושפה גסה. חגי לובר
טונים צורמים ושפה גסה. חגי לובר צילום: Hadas Parush/Flash90

כוכב שלישיית הגשש החיוור, השחקן גברי בנאי, התייחס בראיון שחלקים ממנו פורסמו הבוקר (חמישי) בעיתון מעריב לעמדותיו הפוליטיות, וקרא ''להחזיר'' את כל השטחים שמעבר לקו הירוק.

בנאי, שמעלה בימים אלו מופע משותף עם שני בניו, אורי ובועז, נשאל האם יסכים להופיע למשל בקריית ארבע, אריאל או מעלה אדומים.

בתגובה השיב, "אנחנו לא מופיעים בשטחים. לא חשוב המרחק, אני לשטחים לא נכנס. אפילו לא לעיר העתיקה של ירושלים. ולמה? אני לא הולך למקומות שבהם לא אוהבים אותי. והערבים לא אוהבים אותי בצדק. כי אנחנו כובשים. בשום מקום בעולם לא אוהבים את הכובש. אז אני לא שם".

בנאי ציין כי הוא דוגל בוויתור על כל השטחים שמעבר לקו הירוק, "בשביל שלום הייתי מוכן להחזיר אפילו את ירושלים המזרחית".

בנאי תקף גם את שרת התרבות, "מירי רגב כל הזמן מדברת שהיא בעד המזרחיים ועושה ההפך ממה שהיא מדברת. היא עושה עניין עדתי מעדות המזרח. זה מה שיש לי נגדה".

לדברים מגיב הבוקר מנכ"ל תיאטרון אספקלריא, חגי לובר, "זה כבר הפך לריטואל קבוע בהוויה התרבותית הישראלית. אמן, לעיתים לא רלוונטי ומזדקן, בדרך למה שנראה בעיניו כקאמבק מטורף, מתוך ניסיון נלעג לחזור למיינסטרים הישראלי מטנף על כל מה שאפשר חשוב וערכי כדי לזכות בכותרות בעיתונות".

"כמובן שהוא לא ידבר על איכות המופע החדש על הבשורה האמנותית שהוא נושא, על כך שדווקא עכשיו הוא רלוונטי מתמיד. הוא ידבר נגד, כמה שיותר נגד, ורצוי בטונים צורמים ובשפה גסה", הוסיף לובר.

לדבריו, "כמה עצוב שגברי בנאי, גיבור ילדותי, מצטרף על ראשו כרעיו וקירבו למחול השדים הזה וכמה טוב שאפשר לתת איזו בעיטה לשקי האגרוף הקבועים, מתנחלים, מירי רגב, שטחי ארץ ישראל ועוד ועוד. כמובן שבהזדמנות הזו שווה לזרוק מילה טובה אחת או שתיים על אחינו האמיתיים הסובלים הנצחיים, הקדושים כמעט, הערבים בכלל וערבים מעבר לקו הירוק בפרט. מביך ועצוב. גברי המפתחות בפנים , הקהל יבוא או שלא. אל תתאמץ מידי".