משה יעלון
משה יעלון Photo by Flash90

שר הביטחון, משה יעלון, התייחס הבוקר (חמישי) בראיון לגלי צה"ל לטענות על דברים שאמר לאחרונה בכנס, מהם עולה השוואה משתמעת בין רצח בני משפחת דוואבשה בדומא לרצח הרב איתם ונעמה הנקין הי"ד, וכן שרצח בני משפחת הנקין היה פיגוע נקמה בעקבות הרצח בדומא.

"הדם של משפחת דוואבשה וגם של משפחת הנקין על הידיים שלנו", נשמע שר הביטחון אומר בהקלטת הכנס.

"מה שאמרתי לאחרונה זה ציטוט של דברים שאמרתי בפני ראשי רשויות ביהודה ושומרון מיד לאחר רצח הזוג הנקין בנושא שלטון החוק", ציין יעלון.

"ראשי ציבור ביש"ע ושרים לא מממשים את אחריותם בין אם זה בהעלמת עין מהפרת חוק ובין אם זה בקריצת עין, ומתעלמים מתופעות של בניה בלתי חוקית, תג מחיר, שריפה של עצים", טען יעלון.

בהמשך התייחס יעלון לפינוי בבית אל שבמהלכו לטענתו הותקפו כוחות הביטחון ובוצעו מעשי "תג מחיר", "ברגע ששוטרים וחיילים באים לבצע החלטה, תוקפים את החיילים ומנקבים צמיגים של ניידות משטרה, ומנהיגי הציבור שותקים בין אם הם שרים ובין אם ראשי ציבור, ואחר כך כתוצאה מזה יש תג מחיר, שריפת עצים, שריפת כנסייה, שריפת מסגד ובסוף שריפת משפחה. אחר כך יש חולייה, לא צריך לספר לי שחמאס היה עושה פיגועים בכל מקרה, במקרה הזה החולייה יצאה לבצע פיגוע כנקמה על רצח בני משפחת דוואבשה".

"צר לי שחנה לא דיברה אתי קודם. העברתי לבני המשפחה הבהרה, מייד כשהבנתי שנעשה שימוש מניפולטיבי בדברים, צר לי שנגרם להם כאב. אני לא מתנער מאחריות", הוסיף יעלון. "במקרה הזה היה קישור קונקרטי".

"כשיש תג מחיר ביהודה ושומרון תפקיד נבחרי הציבור לטפל בזה - ברגע שמתעלמים, משפחה נשרפת", טען יעלון.

בוגי ילון: הדם של דוואבשה והנקין על הידיים שלנו גלי ישראל