בזמנכם החופשי

בשבוע שבין ראש השנה ליום כיפור יתקיים פסטיבל הפיוט העשירי בבית אבי-חי.

תגיות: בשבע 761
, כ"ג באלול תשע"ז

בזמנכם החופשי                 -ערוץ 7
שולי רנד
פלאש 90

השנה הוא יוקדש לפיוט העברי העכשווי. בין המופעים: עשור לפרויקט 'אדומי השפתות' עם שולי רנד, מיכה שטרית ועוד, מסע בעולם התפילה של לאונרד כהן, פיוטים ממסורת יהודי אתיופיה, ו'חסידות המזרח התיכון' עם נאור כרמי, חיליק פרנק ושלמה גרוניך.

***

'חמושות' היא סידרת רשת חדשה של היוצרת איילת בכר, המתמקדת בשלוש נשים שמתגוררות במאחזים שונים, ונאלצות, מתוקף המציאות, גם להגן על עצמן. חנה הלוי גרה בגבעה 777, חן ורקר מנהלת מוקד אבטחה בגבעת החי"ש וליאורה בן צור, רועת צאן, מתגוררת בחווה בדרום הר חברון. הסדרה זמינה לצפייה בכל הפלטפורמות הדיגיטליות של 'כאן'.

***

בליל ראש השנה כולם יטבלו חלה ותפוח בדבש. אבל איך נוצר הדבש ומה הערכים שאפשר ללמוד בדרך? 'הדבוראים הקטנים', ספרה של חנה גרינוולד, מספר על ילדים שמתגייסים לעזור לאביהם הדבוראי בהפקת הדבש, גם אם בדרך יש עוקץ. הילדים לומדים לעזור, לשתף פעולה, להתגבר ולעבור הלאה.

***

אם הייתם בשנים האחרונות במופע של אברהם פריד, חנן בן ארי או האחים רזאל, בטח ראיתם אותו שם, על הבמה. עד כה הוא היה מאחורי הזמרים, כגיטריסט, עכשיו הוא עובד על אלבום בכורה משלו. אלישע בירנבאום משחרר בימים אלה סינגל ראשון מתוכו, 'עקבות', כדי "להאיר את העולם במוזיקה חיובית ערכית מקרבת לקראת השנה החדשה".

ofralax@gmail.com