טל בן חיים. שפל חדש
טל בן חיים. שפל חדשצילום: פלאש 90

שבוע לאחר צמד ההפסדים לנבחרות מקדוניה ואיטליה במסגרת מוקדמות מונדיאל 2018, פרסמו היום (חמישי) ארגון הכדורגל העולמי פיפ"א את הדירוג של נבחרות הכדורגל.

ההפסדים של הנבחרת הלאומית בתוספת לניצחונות של נבחרות מקבילות הביאו לירידה נוספת של הנבחרת הישראלית שעד עכשיו דורגה במקום ה-70 בדירוג העולמי של פיפ"א. כעת מתדרדרת הנבחרת 12 מקומות נוספים, עד למקום ה-82 וזה אינו השפל היחידי.

נראה כי השפל הגדול יותר הוא כי מי שמקדימות את נבחרת ישראל בדירוג העולמי של פיפ"א, אלו לא אחרות מאשר שכנותינו, נבחרות סוריה, לוב ואיחוד האמירויות.

איחוד האמירויות מדורגת במקום ה-72, סוריה במקום ה-75 ולוב נמצאת שלב אחד לפנינו במקום ה-81. אגב, נבחרת הרשות הפלסטינית רחוקה מרחק 9 מקומות בלבד מישראל, כשהיא נמצאת במקום ה-91. יש עוד לאן להתדרדר.

עדיין לא מדובר במקום הנמוך ביותר אליו הגיעה הנבחרת הישראלית בדירוג פיפ"א, כשבחודש ספטמבר האחרון דורגה זו במקום ה-98, הנמוך ביותר בתולדותיה.

מי שחזרה למקום הראשון בדירוג היא נבחרת גרמניה שהורידה את נבחרת ברזיל למקום השני, בעוד שנבחרתו של כריסטיאנו רונאלדו הפורטוגלי מדורגת במקום השלישי, ובלגיה שהבטיחה את השתתפותה בטורניר גביע העולם הקרוב שיתקיים ברוסיה בשנה הבאה, קפצה ארבעה שלבים עד למקום החמישי.