ניסים זאב
ניסים זאב צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר ניסים זאב, ממייסדי מפלגת ש"ס, קורא למועצת חכמי התורה להשעות את יו"ר התנועה השר אריה דרעי, על רקע חקירת המשטרה נגדו ופרשת ח"כ יגאל גואטה.

"אני חושב שהבעיה היא עם יו"ר התנועה שלצערי הרב כל החקירות שלו יוצרות עננה כבדה מעל התנועה ומורידות אותה לשיא השפל, עד שאנחנו מתנדנדים סביב אחוז החסימה. לכן אני חושב שמן הראוי שהיו"ר ישעה את עצמו עד שהעננה הזאת תוסר, ואז הוא יוכל לחזור להנהיג את המפלגה הזאת''.

בשיחה עם ערוץ 7 אומר זאב כי ''לא ייתכן שאדם שישב במאסר כמה שנים על שוחד הונאה ומרמה חוזר על אותן חקירות ונחקר באותם דברים, באותם נושאים פחות או יותר, והוא ממשיך להנהיג את התנועה כאילו לא קרה דבר וחצי דבר ואנחנו ממשיכים לסדר היום.

''אז זה עניין של חכמי התורה ואני חושב שעכשיו בערב ראש השנה זה זמן לחשבון נפש והחשבון נפש צריך להיות על עתידה של התנועה הקדושה הזאת שקמה במסירות עילאית על התורה והיראה ומושתתת על חינוך וערכים, כדי שתמשיך באותה מסורת שהייתה במשך שנים רבות".

באשר לפרשת ח"כ יגאל גואטה אומר חה"כ לשעבר זאב כי אין מקום לאדם כזה בתנועת ש"ס, "השאלה לא אם הוא יתפטר אלא איך יש בכלל גואטה בש"ס, איך הוא הגיע לתנועה שמייצגת תורה וערכים אמונה וחנוך, תנועה שמרן מסר את הנפש עליה בהקמתה. תנועה שמי שזוכר קמה על ידי יראי אלוקים ושונאי בצע ולצערי הרב יש פה חבר כנסת שאני חושב שהוא לא יודע את מי הוא מייצג, אני לא מאשים אותו - זה האיש ואלה השקפותיו".

זאב מוסיף, "אני רוצה להזכיר לך את המעשה הידוע של אותה רבה קונסרבטיבית שנאבקה למען הקהילה שלה, אך כאשר ראתה שמנסים להכיר בנישואין חד מיניים היא עזבה אותם לאלתר. לא שהיא הפכה להיות פתאום אורתודוכסית אבל היא בעצם באה ואמרה שיש כאן הכחשת הבריאה של 'ויברא אלוקים את האדם בצלמו בצלם אלוקים ברא אותו זכר ונקבה ברא אותם'.

''ואני הייתי מצפה לפחות מח"כ של ש"ס שמייצג עולם של ערכים של תורה שלא יתן גיבוי בצורה כזאת או אחרת לתועבה הזאת. גם בנושאים אחרים הוא מתבטא לצערי הרב שלא כראוי, אם הוא מדבר על כדורגל אז הוא מדבר כמו שחקן. אתה שומע את השקפת עולמו, הוא מדבר יותר ליברלי ממפלגות חילוניות''.

לטענת זאב, ח"כ גואטה ''שכח שהוא אמור להיות איש תורה. לצערי הרב אנחנו רואים שהוא בעצם הלך וגיבה תועבת ה' בריש גלי. הוא פשוט אולי שכח שיש כאן חכמי תורה, גדולי ישראל, וחייבים לשמור על הקו הזה ולא כל הרוצה ליטול את השם יבוא ויטול".

לדבריו גם בפרשה עגומה זו צריך לבוא בטענות על דרעי על שמינה את גואטה, ''הבעיה היא עם היו"ר שיגאל גואטה הוא בן טיפוחיו, הוא גידל אותו ורומם אותו מעל כל חברי הכנסת והשרים אשר איתו ואף מינה אותה להיות מזכ"ל התנועה. אז יש כאן בעיה ואני חושב שש"ס עוברת טלטלה וזעזועים וחבל מאוד שהתנועה הגיעה למצב של שפל המדרגה כל כך".

ניסים זאב סבור שגם אם ח"כ גואטה יתנצל אין להחזיר את הגלגל אחורנית, "איך אפשר לגבות תועבת ה'? הוא אמר שהוא שמח מאוד והוא התגאה בכך שהוא הכריח את כולם לבוא, איך אפשר לדבר בצורה כזאת? איך אפשר לגבות לאו דאורייתא. איך אפשר לגבות קהילה כזאת שזה כל המאבק שלנו היום?

''לצערי הרב בימינו הכי קל להיות פופולארי, לבוא ולהזדהות עם אותם אנשים שמייצגים את הקהילה הזאת אבל צריך להבין שאנחנו צריכים להציג את היהדות ואת הדרך הנכונה, 'והודעת להם את הדרך אשר ילכו בה ואת המעשה אשר יעשו'.

''אי אפשר לתת גיבוי לאותם אנשים וגם אם זה בן משפחה אי אפשר לבוא ולתמוך בו בצורה כזאת או אחרת", מדגיש זאב.