מושב שדה יעקב חוגג 90 שנה להקמתוערוץ 7

בשדה יעקב חגגו הערב (חמישי) 90 שנה להקמת המושב בהשתתפות מאות בני אדם, בני נוער ומבוגרים, תושבי שדה יעקב בעבר ובהווה.

שדה יעקב נוסד בשנת 1927 כיישוב הראשון של הפועל המזרחי. הוא קרוי על שם הרב יעקב ריינס זצ''ל, ממייסדי תנועת הפועל המזרחי וממנהיגיה.

יו"ר וועד שדה יעקב, אבישי אילת אמר לערוץ 7, "אנחנו המושב הדתי הראשון שהוקם בישראל ולמרות שהמוסדות בארץ לא הסכימו הדור המייסד עלה לקרקע והחקלאים בשדה יעקב נאחזו בקרקע והיום אנחנו רואים את הפירות. אני מברך על כך שיש דור צעיר במושב שממשיך את מה שהדור המייסד התחיל"

יו"ר הבית היהודי לשעבר, זבולון אורלב אמר בטקס, "כולנו נצבים כאן היום לחגוג באמונה 90 שנה למושב הראשון של הציונות הדתית. שדה יעקב הוכיחה במשך 90 שנה את השילוב המשולש המופלא של הציונות הדתית תורה, עבודה ואדמה וביטחון היא הנוסחה שניצחה על כל הקשיים ועל כל המכשולים ועל כך אני רוצה להודות לדור המייסדים ולדור הצעיר שממשיך את קיומו של המושב".

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) שהשתתף בחגיגות, אמר כי ''ליבי עם בני המושב - צאצאי מייסדי המושב, שהניחו את המסד למימוש רעיון תורה ועבודה, בהקמתם את ראשון מושבי הפועל המזרחי בארץ ישראל.

''מושב שדה יעקב על שם הרב יעקב ריינס, הוא הבסיס והדוגמא לכ-150 מושבי הפועל המזרחי שיישבו את הארץ בחקלאות, בהגנה על גבולותינו ובמימוש חזון תורה ועבודה. ברכותיי לכם חברי שדה יעקב, המשיכו להעמיק שורש בתורה ולבנות בעבודה'', הוסיף יוגב.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) שהשתתף גם הוא בחגיגות בשדה יעקב, התייחס להכרזת בנט ושקד על ''התוכנית החוקתית'' לריסון בית המשפט העליון.

בן דהן אמר כי "פסקי הדין האחרונים מוכיחים מעל לכל ספק שבג"ץ פועל לשנות את צביון המדינה היהודית ויש להגביל אותו.

''החקיקה שלנו נועדה להבהיר מחדש לבג"ץ שנבחרי הציבור בכנסת ישראל הם אלה שצריכים להכריע בסוגיות ערכיות וקביעת מדיניות", הדגיש בן דהן.