אמילי עמרוסי
אמילי עמרוסי צילום: יוני קמפינסקי

עמרוסי התייעצה לאורך הדרך עם הרב עוזי ביננפלד שנתן את ההכוונה התורנית. את הספרים אייר מנחם הלברשטט וערכה עינת ברזילי. כרך 'בראשית' כבר נמצא בחנויות. ידיעות.

***

נוגה לרמן היא רווקה ירושלמית מבריקה, המבקשת אהבה והצלחה אקדמית. מהשאיפה הראשונה היא מתייאשת ומתמסרת לכתיבת דוקטורט בהיסטוריה, אבל עד מהרה המחקר הופך להיות מסע בלשי שבקצהו לא רק אמת היסטורית, אלא אמיתות הקשורות בחייה האישיים. 'אורנים', ימיה חובב, ידיעות.

***

ראש השנה מביא איתו ניחוחות של חידושים. משה נריה כורסייה מוציא דיסק בכורה בשם 'יותר מדי'. עד היום שחרר כורסייה מתוך הדיסק את 'אותך אבקש' המיועד לתורה, 'לא מבינה' שנכתב לנשמה ו'שנזוז', שיר מחאה על מצב התרבות ועל המוזיקה הזולה. עם לידת האלבום הוא מוציא את 'תציל אותי', שיר זעקה להצלה מן הבדידות.

***

חג הסוכות על פסטיבליו השונים כבר מציץ מעבר לפינה. פסטיבל 'מוטורוק' ישלב אקשן מוטורי והופעות רוק המותאמות לציבור הדתי. הפסטיבל ישלב מתנפחים, מכוניות באגי עם פדלים, הצגת ילדים ודוכני בזאר. לצד אלה יתקיימו מרוצי אופנועים ורכבי שטח קלים וגם תצוגה של מכוניות אספנות ויוקרה. משהו קצת אחר. יום שלישי בחול המועד סוכות, בסמוך לאנדרטת הבקעה.

ofralax@gmail.com