דני דנון
דני דנון צילום: UN PHOTO

השנה האחרונה הייתה שנה מלאה באתגרים ובעשייה חשובה למען עם ישראל.

באמונה גדולה בצדקת דרכנו נאבקנו למען ישראל באו"ם, ייצגנו את מדינתנו ואת העם היהודי בגאווה גדולה ובראש מורם, והצלחנו להגיע להישגים גם בזירה המורכבת הזאת. השנה החולפת הייתה שנה של התחלות חדשות באו"ם, יחסינו הקרובים עם ידידתנו ארצות הברית ומעמדנו המתחזק בעולם פותחים בפנינו אפשרויות חדשות בארגון, רוחות השינוי כבר מורגשת היטב.

הוכחנו שאנחנו מסוגלים להשתלב בכל תפקיד באו"ם. השנה כיהנתי כיושב ראש ועידת המשפט של האו"ם, כאשר זו הפעם הראשונה שבה ישראלי עומד בראש ועידה של האו"ם. בעצרת הכללית הנוכחית נבחרתי לכהן כסגן נשיא העצרת. חיזקנו את יחסינו עם בנות בריתנו, ופיתחנו קשרים חדשים עם מדינות מרחבי העולם. השנה, יחד עם השגרירה האמריקנית ניקי היילי, הצלחנו להביא לשינוי במנדט יוניפי"ל בצפון כך שיפעל נגד התעצמות חיזבאללה, והבאנו לביטולם של דו"חות אנטי-ישראליים. הצגנו את הפנים היפות של ישראל, ליווינו את מזכ"ל האו"ם ועשרות שגרירים מרחבי העולם בביקורים בישראל, שבמהלכם הצגנו להם את ארצנו.

אנו צופים כי השנה הבאה תביא עמה הזדמנויות נוספות לישראל באו"ם, ותהיה שנה שבה נוכל להוביל לשינויים משמעותיים ביחסו של האו"ם כלפי ישראל, ובזירה הבינלאומית בכלל. גם מחוץ לזירת האו"ם צפויים לעם ישראל בשנה הבאה עוד אתגרים רבים בישראל ומחוצה לה. עלינו להיות מאוחדים כעם, בארץ ובתפוצות, ויחד נוכל לעמוד בכל אתגר ולהתגבר על כל קושי.

אנו בטוחים כי השנה הבאה עלינו לטובה תביא עמה בשורות טובות לעם ישראל. יש לנו מדינה איתנה ומשגשגת, שממשיכה להתפתח ולחזק את מעמדה בעולם. אנו צופים אל השנה החדשה שבפתח מלאי תקווה לעבר העתיד, ומלאי ביטחון בהצלחתנו. אני מאחל לעם ישראל שנה טובה, שנה של שקט, שלווה וביטחון, שנה של אחדות בעמנו, של שגשוג, התעצמות ופריחה. שנה טובה לכל עם ישראל.

דני דנון

שגריר ישראל וסגן נשיא העצרת הכללית של האו"ם