יש לנו ראש ממשלה מכהן מול תקשורת לעומתית. ראש הממשלה בנימין נתניהו
יש לנו ראש ממשלה מכהן מול תקשורת לעומתית. ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: רויטרס

יש באוויר הרגשה משונה שראש הממשלה, בנימין נתניהו, מאס בחיים הפוליטיים.

אין לכך שום סימן נראה לעין, אבל התחושה הזאת מחלחלת כבר יותר משנה. דומה שמר נתניהו מחכה לתנובת הכלום בחקירות, ואם הכול יפנימו שאין כלום כי לא היה כלום - הוא יפרוש ברננה.

ככלות הכול, אין לו כל צורך לערוך חשבון נפש, כי כל ימי כהונתו היו לו ימים נוראים מול משנאיו הרבים ובייחוד בתקשורת. הם היכו בו בבטן הרכה – במשפחה, במיוחד ברעייתו, והפכו אותם לצנינים. יום יום, בוקר, צהריים וערב ולילה. הכפשות ונאצות והאשמות שווא מעבר לכל כלל של ביקורת לגיטימית. אילו מין חיים הם אלה? מה הטעם בהם מול מתקפות שנאה שכאלה?

כמה סיגרים וכמה שמפניה וכמה גלידות וכמה ריהוט לגן אפשר היה לקנות בכסף שבוזבז על פסטיבל יומולדת אחד של שמעון פרס? דין שונה ואחר לנתניהו – דין ביבי. אין ספק, יש לנו ראש ממשלה מכהן מול תקשורת לעומתית. הפלתו מצדיקה בעיני התקשורת את הקרבת המדינה כולה על קרבה וכרעיה. מתפללים למבול. לחורבן קולוסאלי. העיקר הוא להעיף ראש ממשלה חכם וחריף, שרוב העם תומך בו מזה שנים רבות.

קוראים לזה יציאה מהדעת. מתוך שנאה יוקדת על לא כלום. סתם. אז נכון שנתניהו לא מוכן להקריב את ראשו מול המתעללים בעלמא, וגם אין בו את החשק לתת לכל אלה את התענוג בפרישתו, אבל אולי הוגדשה הסאה? הרי אפשר לו לפרוש מתוך מיאוס, שאט נפש וקבס. גועל נפש גמור מצדיק פרישה מכובדת. זו פרישה מנערת לכלוך. מזקקת. ניתן לצפות שכל בר דעת, לאחר שנים רבות של מתקפות בלתי הוגנות שאינן פוסקות, יוותר על משרה קשה כל כך בלאו הכי.

היום שבו יפרוש נתניהו יוחג ברוב תקשורת. צבא התקשורת יניף דגל ניצחון עלוב משום שהחיים ממשיכים ונחוצה הנהגה למדינה. מי ימלא את מקומו של בנימין נתניהו? מי? ברור לגמרי שהלה יהיה חביב התקשורת גם אם יוביל את המדינה אל עברי פי פחת. הרי התקשורת תרצה להצדיק את מהלכיה הנלוזים בכל שנות כהונתו של נתניהו. גם אם ימליכו עלינו אטד שנחסה בצילו ותצא ממנו אש שתבעיר את הכול.

חבל. נגיע לסוף המעשה מבלי לתת דעתנו על המחשבה הקלוקלת שפומפמה מתוך שנאה. בידוע הוא שאנשי תקשורת מסוימים אינם נוהגים לערוך חשבון נפש עקב טעויות. אל מי נבוא בטענה כלשהי? אל רביב דרוקר? יגאל סרנה? אמנון אברמוביץ'?