אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הביטחון אביגדור ליברמן שזועם על השתלחות של אישי ציבורי באנשי המנהל האזרחי ובעובדי משרד הביטחון, הורה לאנשיו לנתק מגע עם ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן.

"מי שמדבר סרה בעובדי מערכת הביטחון לא נהיה איתו בקשר, וזה כולל את ראש המועצה שלי בגוש עציון, שלמה נאמן", אמר ליברמן בראיון לעיתון מקור ראשון.

"אחרי שהתבטא בעניין שדה־בעז ונתיב־האבות הוריתי לאנשי המשרד לנתק איתו קשר. לא אסבול השתלחויות של אנשי ציבור בחיילים ובעובדי משרד הביטחון. כל חבר כנסת, כל שר, כל ראש מועצה שמשתלח בעובדי משרד הביטחון, פשוט מנתקים איתו קשר. לא עונים לטלפונים ולא מקבלים לפגישה. כלום", הוסיף שר הביטחון.

ראש המועצה במתקפה: "המדינה עבריינית"

לפני כשבועיים, נזכיר, ערך שלמה נאמן סיור לכתבים בשדה בועז על רקע כוונת המנהל האזרחי להרוס ארבעה מבנים שהוקמו ביישוב בניגוד לחוק.

"מי שעבריין פה זה המנהל האזרחי, מי שעבריין פה זו המדינה, אין מצב שיש לך נכס לאומי, אדמות מדינה 100 אחוז, לא סקר ולא שמקר... אלא מה? הקריטריונים לקביעה שאלו אדמות מדינה משתנים בכל חודשיים'', אמר נאמן בתיעוד שפורסם בערוץ 7.

לדברי נאמן, ''לא מדובר בפקיד שמאלני עם אג'נדה, אלא הוא מפחד לקבוע מסקנות שיבזו אותו אצל יועמ"ש איו"ש כי עוד שלושה חודשים ישנו את הקריטריונים, כי אף אחד לא יודע מה החוק, אף אחד לא קובע מה החוק פה ושל מי האדמה הזו, זה משתנה כל יומיים כי המדינה לא קובעת שיש פה חוקים.

''במציאות הזאת, חובתה של המדינה היא לקחת את אדמות המדינה שלה ולפקח עליהן, כמו שהיא מפקחת על כך שפדופיל לא יהיה גננת ושרופא מתחזה לא יהיה רופא בבית חולים. המדינה עבריינית, היא מפקירה רכוש של המדינה, מפקירה את אדמות המדינה בידי פורעים'', האשים ראש המועצה.