גרמניה הולכת לקלפי. מרקל צפויה לנצח

קנצלרית גרמניה, מרקל, צפויה לזכות במרב מושבי הפרלמנט, ואולם תשומת הלב מופנית ל'אלטרנטיבה לגרמניה' הגזענית שתיכנס לפרלמנט.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ד' בתשרי תשע"ח

גרמניה הולכת לקלפי. מרקל צפויה לנצח-ערוץ 7
המדינה בלחץ. גרמניה
צילום: Fabrizio Bensch, רויטרס

קצת יותר משישים מיליון בעלי זכות בחירה מאזרחי גרמניה ילכו היום לקלפיות ויבחרו את הרכב הפרלמנט שלהם.

על פי ההערכות והסקרים על אף הביקורת הרבה שהוטחה בה סביב מדיניות קליטת המהגרים, צפויה הקנצלרית, אנגלה מרקל, להוביל את המפלגה הגדולה בפרלמנט ולזכות בקדנציה רביעית עם למעלה משלושים אחוזים ממושבי הפרלמנט, ואולם תשומת הלב המרכזית מופנית למי שעשויה לזכות במקום השלישי בפרלמנט, מפלגת 'אלטרנטיבה לגרמניה' המובילה תפיסה תקיפה כלפי מהגרים והתנערות מזכר השואה.

כניסתה הצפויה של 'אלטרנטיבה לגרמניה' לפרלמנט תהיה ראשונה מסוגה עבור מפלגה בעלת מצע הנחשב לגזעני מאז מלחמת העולם השנייה. התחזקותה של המפלגה שהוקמה רק לפני כארבע שנים גוררת חשש משותף בקהילות היהודיות והמוסלמיות בגרמניה. אלה מוצאות את עצמן מותקפות בנאומים ועצרות של המפלגה, וראשיהם מביעים חשש מכניסת המפלגה לפרלמנט והעצמת כוחה הגלוי והרשמי ברחבי המדינה.

'אלטרנטיבה לגרמניה' תובעת מהנהגת המדינה לחדול מנשיאת האחריות המתמשכת לשואה. את אנדרטת השואה הגדירו במפלגה כ'אנדרטת הבושה'. בנוסף הם קוראים לאזרחי גרמניה להעניש את אנגלה מרקל על מדיניותה שפתחה שערים למהגרי המזרח התיכון.

יצוין כי במקום השני צפויה להתמקם המפלגה הסוציאל דמוקרטית עם כעשרים אחוזים ממושבי הפרלמנט.