אלפי יחידות דיור יאושרו לאחר החגים

גורם מדיני אומר לערוץ 7 כי דחיית ישיבת ועדת התכנון העליונה היא טכנית. לדבריו התוכניות לבית אל ומגרון יאושרו בישיבה הקרובה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ד' בתשרי תשע"ח

אלפי יחידות דיור יאושרו לאחר החגים-ערוץ 7
בנייה
צילום: ISTOCK

פקיד בכיר במערכת המדינית אומר אחר הצהריים (ראשון) לערוץ 7 כי הדחייה של ישיבת ועדת התכנון העליונה של המנהל האזרחי, שכבר נדחתה פעם אחת, נדחתה מסיבות טכניות בלבד.

"הוועדה תכונס לכל המאוחר לאחר החגים ויאושרו בה על פי התכנון אלפי יחידות דיור", אמר הגורם והוסיף כי תוכניות הבנייה ל-300 יחידות הדיור בבית אל ובנייה למפוני מיגרון יהיו על סדר היום בישיבה ואף יאושרו ככל הנראה.

במערכת המדינית שבים ודוחים גם היום את הטענות לפיהן יש סיכום עם האמריקנים שמביא בשטח להקפאת בנייה, חלקית או מלאה. "לא היה סיכום כזה והטענות החוזרות בעניין לא הופכות את השקר לאמת", ציין הפקיד.

כאמור, הדיון של ועדת התכנון העליונה שנדחה בשל צאתו של נתניהו לארה"ב ונקבע להתקיים השבוע, נדחה שוב. הפקיד הבכיר סיפר עוד כי הדחייה האחרונה נעשתה דווקא כדי לכלול יותר יחידות דיור בדיון המתוכנן.

על סדר יומה של הוועדה יעמדו שורה של תוכניות בנייה: 700 יחידות דיור באריאל, 260 בצופים שבשומרון, 97 ברחלים שבשומרון, 86 במגרון שבבנימין, 192 בנגוהות שבדרום הר חברון ועוד. בסך הכל יובאו לאישור קרוב ל-3,000 יחידות דיור ברחבי יהודה ושומרון.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התגאה באחרונה כי העניק אלפי אישורי בנייה ביו''ש ב-15 החודשים האחרונים מאז שנכנס לתפקידו, ואמר כי "מאז שנת 2000 לא היתה כזאת תנופה בהתיישבות''.

''מתחילת שנת 2017 ועד עכשיו אושרו לשיווק 1,400 יחידות דיור ועוד 3,400 אושרו להליכי תכנון. בנוסף יש עוד כ-7,000 יחידות דיור שעתידות לצאת לתכנון'', סיפר ליברמן.

הוא הוסיף כי בדיון הקרוב שיתקיים בוועדת התכנון העליונה תאושר תב''ע גם ליישוב כפר עציון על מנת שהיישוב יוכל להתרחב.

גם ראש הממשלה התייחס בחודש האחרון לבנייה ביהודה ושומרון. באירוע לציון 50 שנות התיישבות כינה נתניהו את המתיישבים "חבריי לדרך" ואמר "יש תנופה - עברנו תקופה קשה לא פשוטה ויש תנופה של פיתוח ובנייה ביו"ש. את העשייה הגדולה הזאת אנחנו מובילים יחד. אין ממשלה שפעלה יותר למען ההתיישבות יותר מהממשלה בראשותי".