השר אריאל וגאל גרינוולד בקיבוץ כרם שלום
השר אריאל וגאל גרינוולד בקיבוץ כרם שלום צילום: יח"צ

שר החקלאות, אורי אריאל' ביקר היום (שני) בישובי חבל אשכול שבעוטף עזה. מטרת הסיור היתה לבחון מקרוב כיצד ניתן להרחיב את ההתיישבות ולמנף את החקלאות בישובי עוטף עזה.

את הסיור אירח יו"ר המועצת אשכול גדי ירקוני' יחד עם ניר מאיר מזכ״ל התנועה הקיבוצית' ונטלו בו חלק גאל גרינוולד יו"ר החטיבה להתיישבות' ומנכ"ל החטיבה צביקי בר-חי.

גאל גרינוולד' יו"ר החטיבה להתיישבות' אמר כי "מחזק להיות כאן ולראות את פירות החלטת הממשלה להטיל על החטיבה להתיישבות את שיקום ישובי עוטף עזה לאחר מבצע צוק איתן. משמח במיוחד לראות כי הישובים נמצאים בתהליכי צמיחה דמוגרפית ורואים בעיניהם של רכזי הקליטה בישובים את חדוות העשייה".

"החטיבה להתיישבות חוזרת לפעול ביתר שאת ותסייע להבאת קבוצות התיישבות חדשות לחיזוק הישובים בעוטף עזה", הוסיף גרינוולד.

במהלך הדיון עם חברי קיבוץ כרם שלום על קליטת תושבים חדשים מהאזור, העלו כמה מן חברי הקיבוץ החדשים, את הצורך והרצון להקמת בית כנסת בקיבוץ.

לאחר ששאל השר אריאל האם יש ספר תורה במקום, נתקבלה תשובה שלילית, והשר אמר כי הוא ידאג באופן אישי להעביר את ספר התורה שהוא הביא לכפר אדומים. ספר התורה הוא בן 110 שנים והגיע לישראל מהעיירה של משפחת אימו פיבינצה שבפולין.

השר אריאל סיפר בהתרגשות כי כל המשפחה מצד אימו נרצחה בשואה ורק היא שרדה את התופת. עוד אמר אריאל כי "בשבילי ספר התורה הוא עדות הניצחון על הנאצים וזיכרון להמשך החיים היהודים במדינת ישראל המתחדשת, וזו זכות של ממש להעביר את ספר התורה לציונים של שנת 2017 מישובי עוטף עזה".