נאומו המלא של יו"ר הבית היהודי - נפתלי בנט

שר החינוך נפתלי בנט התייחס הערב (שלישי) בפתח נאומו בועידה הרעיונית של הבית היהודי לסערה סביב החרמת הטקס הממלכתי לציון יובל להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

בפתח הדברים ציין בנט, "עם ישראל כולו מתייחד הערב עם זכרם של יוסף, אור וסולומון, השם ייקום דמם, שנרצחו הבוקר במתקפת טרור אכזרית בידי בן עוולה. במותם, בגבורתם, הם הצילו את תושבי הר אדר מידיו של המחבל הארור. זכרם יהיה חקוק לעד בשורה אחת עם גיבורי האומה שנפלו בהגנה על הארץ. יהי זכרם ברוך".

"בעת הזאת מעל הכל אנחנו זקוקים לאחדות", אמר בנט. "בימים האחרונים הודיעו מפלגות באופוזיציה וכן נשיאת בית המשפט העליון שאינם מתכוונים להגיע לטקס שמתקיים מחר בגוש עציון לציון יובל שנים לשחרור יהודה ושומרון ורמת הגולן".

"חבריי באופוזיציה - לא זו הדרך, אני חושב על יונתן בן ה-8 מהיישוב עלי ועל איילה בת ה-13 ממעלה אדומים שאומרים להם ׳אתם סוג ב׳", הוסיף בנט.

לדבריו, "אויבינו לא מבדילים בין דם לדם, בין הר אדר לבין עפרה, את חיי כולנו הם מבקשים ליטול. לכן אני קורא מכאן לחברי באופוזיציה - אל תפלגו את העם, בואו נישאר מאוחדים. נתווכח אבל בתוך הממלכה, וויכוח זה נשמת אפה של הדמוקרטיה. סבלנו פילוגים והגיע הזמן להתאחד".

"הנימוק שהם נתנו היה שלא נתנו לאופוזיציה לנאום אז אני מוכן לוותר על ארבע הדקות של הנאום שלי רק בואו נהיה ביחד כי אין לנו ארץ אחרת", הדגיש בנט.

לקראת תום האירוע הוענקו אותות "יקיר הבית היהודי" לשורה של אישים בולטים מקרב הציונות הדתית שפעלו ותרמו תרומה משמעותית.

פרס יקירת הבית היהודי לרבנית שולמית מלמד

ועידת הבית היהודי. הערב
ועידת הבית היהודי. הערב צילום: נחשון פיליפסון