היוזם. רוברט אילטוב
היוזם. רוברט אילטוב פלאש 90

לאחר שנדחתה על ידי כל סיעות הבית, הוגשה בשנית הצעת חוק עונש מוות למחבלים על ידי סיעת ישראל ביתנו, בתמיכתו של שר הביטחון, אביגדור ליברמן.

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב, הגיש את הצעת החוק, הקובעת כי ניתן יהיה לגזור עונש מוות למי שהורשע ברצח בנסיבות של פעילות טרור, ברוב רגיל של בית משפט צבאי וההחלטה לא תותנה בקבלתה פה אחד.

ח"כ אילטוב, יוזם הצעת החוק, מסביר "המשפחות השכולות, שיקיריהן נרצחו בידי בני עוולה מתמודדות יום יום ושעה שעה עם הכאב והצער הקשה מנשוא בזמן שהמחבלים נהנים מתנאים נוחים בבתי הסוהר. זו אינה המדיניות שאנו רוצים. זו איננה הרתעה. החקיקה צריכה להיות ברורה וחד משמעית, מחבל שמגיע במטרה לרצוח אזרחים חפים מפשע - דינו מוות. חד, חלק וברור".

דבורה גונן, אימו של דני הי"ד שנרצח בפיגוע סמוך חישוב דולב לפני שנתיים וארבעה חודשים ומובילה את הקמת עמותת המשפחות השכולות, ציינה, "לצערי, הקול של השכול לא נשמע מספיק חזק. התפקיד שלי כאמא של דני הוא להביא את דני אל השולחן, לא רק כמספר תיק או שם אלא כאדם עם חיים מלאים אשר נגדעו באחת. אזרחי ישראל אינם יודעים את כל מכלול ההטבות שהמחבלים ומשפחותיהם מקבלים. אם לפני עשור או יותר משפחות שכולות היו מאמינות בכוח שלהן ליצור שינוי ולהחליט לפעול אולי היום מעגל המשפחות השכולות היה קטן יותר".

גונן הדגישה, "להיות היום מחבל זה משתלם, אני רוצה לדעת שמי שמבצע פיגוע יאבד את כל עולמו. לצערנו, דני לא היה האחרון וככל הנראה משפחת סלומון שאיבדה שלושה מבני המשפחה בפיגוע המזעזע לא תהיה המשפחה האחרונה".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מלווה את המשפחות השכולות במאבקן מול המחבלים ובני משפחותיהם אמר, "הגענו למציאות אבסורדית בה משתלם יותר לרצוח ישראלי מאשר לגנוב לו את הרכב. מחבלים זוכים בבתי הכלא לזכויות והטבות ששום אסיר פלילי לא חולם עליהם. משפחות המחבלים זוכות לליווי עורכי דין מן השורה במימון ממשלות זרות. מדובר בתופעה שאסור לקבלה".

פלג הדגיש, "הגיע הזמן לייצר הרתעה אמיתית. קידום הצעת החוק המבקשת להרוג מחבלים היא צעד מנע חשוב".