המחבלים יודעים שמחכה להם קייטנה בכלא

האב השכול יוסי צור בעקבות הפיגוע הרצחני בהר אדר: "כל פיגוע זורק אותך חזרה ליום שבו הבן שלך נהרג. הבטן מתהפכת".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' בתשרי תשע"ח

יוסי צור שאיבד את בנו אסף הי״ד בפיגוע שאירע בשנת 2013 בקו 37 בחיפה, מגיב לפיגוע הרצחני שאירע ביישוב הר אדר, וקורא לנקוט בצעדים ממשיים לעצירת הטרור הערבי.

''כל פיגוע זורק אותך חזרה ליום שבו הבן שלך נהרג", מספר צור לערוץ 7. ''אתה מרגיש את הכאב של המשפחות ואת מה שעובר עליהן דקה אחר דקה ואתה יודע איך זה כשמודיעים להם ואיך זה נראה בהלם שאחרי וההכנות להלוויה, הבטן מתהפכת ואתה מרגיש את הכאב ברמה פיזית על כל פיגוע שקורה''.

''לא יתכן שיסתובבו פה פועלים ומחבלים בעירבוביה אחת, אנחנו יותר מדי ליבראלים, נותנים להם להיכנס בחופשיות והם יודעים איפה החולשות שלנו״, תוקף צור.

האב השכול דורש לפעול בנחישות נגד המחבלים. ״אם המפכ''ל אומר שאי אפשר לאבחן מפגע בודד אז צריך לפעול בנחישות נגד המפגעים. אם המפגע היה יודע שהבית שלו ושל משפחתו ושכניו היו נהרסים ומשפחתו הייתה מגורשת לסוריה הם לא היו עושים פיגועים''.

במצב כיום, אומר צור, ''המחבלים יודעים שגם אם ייתפסו מחכה להם קייטנה בכלא וגם יקבלו משכורות עתק מהרשות. אנחנו לא פועלים מספיק״.

צור מספר כי הוא שותף לעמותה החדשה של משפחות השכול שאיבדו את יקיריהן בפיגועי טרור. מטרת העמותה היא ''לפעול לגזור עונש מוות על מחבלים אבל זה לא רק עונש מוות אלא גם צעדי ענישה.

''אנחנו יודעים שהבתים והמשפחות של המחבלים מוגנים. אנחנו רוצים גם עונש מוות, הרעת התנאים בכלא, שלילת תושבות ורוצים את כל מה שהמדינה יכולה לעשות ולא עושה היום", מפרט האב השכול.