אלאור אזריה בדרכו לכלא
אלאור אזריה בדרכו לכלא צילום: אלירן אהרון

אלאור אזריה מגיב אחר הצהריים להודעת הרמטכ"ל כי יקצר את עונשו בארבעה חודשים.

אזריה, שקיבל את ההודעה על ההחלטה מבני משפחתו שביקרו אותו בכלא אמר, "אני מודה לרמטכ״ל על קיצור העונש. הוא החליט על כך במידת החסד והרחמים, מידה שהקדוש ברוך הוא נתן בכל אחד ואחת מאיתנו. עם זאת, מצר אני על כך שהפרקליטות הצבאית המליצה לרמטכ״ל שלא לקצר את עונשי ולו ביום אחד".

"באויבינו, יש לזכור, אין שום חסד ושום רחמים, הם תאבי רצח ומלאי שנאה. אני שב ואומר כי פעלתי מתוך תחושת סכנה בזירת הפיגוע בחברון, מול מחבל שפל שבא לרצוח - והבא להורגך השכם להורגו", הוסיף אזריה.

לדבריו, "אנו מלאי חמלה, מקדשים את החיים ורודפי שלום - ואויבינו תאבי דם יהודי, זאת המציאות. ואחרי הכול אמשיך לרצות את עונשי בראש מורם ואתפלל לבורא עולם, מתיר האסורים, שאשוב הביתה במהרה לחיק משפחתי האהובה. אני שב ומודה לעם ישראל על התמיכה לאורך כל הדרך".

הרמטכ"ל רא''ל גדי איזנקוט החליט היום (רביעי) לקצר בארבעה חודשים את עונש המאסר של אלאור אזריה.

כזכור, אזריה נשלח ל-18 חודשי מאסר לאחר שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל. אזריה הגיש בקשה להמתקת העונש והרמטכ''ל החליט להיענות לה. אזריה ישתחרר מהכלא לאחר שיירצה 14 חודשי מאסר.

עוזרו של איזנקוט שלח מכתב לאזריה, בו כתב כי ''בראיית הרמטכ”ל התנהגותך היתה פסולה וסתרה את פקודות הצבא ואת ערכי צה”ל.

"כמו כן עמדה לנגד עיניו של הרמטכ”ל העובדה שלא קיבלת אחריות על המעשה ועל שלא הבעת חרטה עליו. על פי סמכות הרמטכ”ל כאשר שקל את הבקשה להקלה בעונש מצא הרמטכ”ל לנכון לשקול שיקולי חסד ורחמים. שיקולים המביאים בחשבון את עברך כחייל לוחם בזירה המבצעית'', הסביר העוזר אל''מ דניאל הגרי.

הגרי ציין כי בהתחשב בשיקולים אלה קבע הרמטכ''ל שיש מקום להקל בעונש ''והחליט לקצר ארבעה חודשים מעונש המאסר שהוטל עליך, ולהעמידו על ארבעה עשר חודשי מאסר בפועל.

''כאמור אין בכך כדי להקהות את המסר החשוב שבא לידי ביטוי לאורך כל הדרך, בעמדה הפיקודית ובפסקי הדין שדנו בפסול החמור שבמעשיך'', נאמר בסיום המכתב לאזריה.