נתניהו וגרינבלט
נתניהו וגרינבלטPhoto by Matty Stern/US EMbassy TEl Aviv

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום (רביעי) בירושלים עם השליח המיוחד של נשיא ארה"ב, ג'ייסון גרינבלט ושגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן. בפגישה השתתף גם שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר.

נתניהו העלה בדיון את סירובם של הפלסטינים לגנות את הפיגוע אתמול, את הקריאה הפלסטינית להעמיד ישראלים לדין בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג ואת ההצטרפות הפלסטינית לאינטרפול - צעד שמפר הסכמים חתומים עם ישראל.

הוא אמר לשליח גרינבלט ולשגרירים פרידמן ודרמר, שפעולותיה של ההנהגה הפלסטינית בימים האחרונים פוגעות פגיעה חמורה בסיכויים להשיג שלום ושהלוחמה הדיפלומטית הפלסטינית לא תעבור ללא מענה.

לערוץ 7 נודע כי ראש הממשלה בוחן תגובות אפשריות והנחה את השגריר דרמר לבדוק האם הפעולות הפלסטיניות האחרונות ביחס לבית הדין הפלילי הבינלאומי מפרות את החוק האמריקני.

אם אכן יוכח שכך הם פני הדברים הדבר עלול להביא, אחרי תהליך מסויים, לסגירת המשרדים הפלסטיניים בוושינגטון.

כזכור, הועד המנהל של ארגון ה"אינטרפול", הארגון הבינלאומי לשיטור פלילי, הצביע הבוקר בישיבה שקיים בבייג'ינג בעד צירופה של הרשות הפלסטינית כחברה מן המניין בארגון, במעמד של מדינה.

74 מדינות תמכו בהצעה לצירוף הפלסטינים, שהועלתה על ידי המדינות התומכות ברשות.

ההחלטה לצרף את הפלסטינים ל"אינטרפול" התקבלה חרף מאמצים דיפלומטיים של ישראל בניסיון לסכל את המהלך.

ישראל ניהלה בשבועות האחרונים מאבק דיפלומטי עיקש נגד ההצעה בהובלת משרד החוץ - וגם ראש הממשלה קיים בשולי עצרת האו"ם שיחות עם מנהיגים בעניין הזה.