תיעוד: תקיפת מאבטחים באיכילוב

5 בני אדם תקפו הלילה מאבטחים בבית החולים איכילוב בתל אביב. אב ובתו תושבי יפו נעצרו והמשטרה ממשיכה במרדף אחר התוקפים הנוספים.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ח' בתשרי תשע"ח

שלושה מאבטחים בבית החולים איכילוב הותקפו הלילה (חמישי) ונפצעו באורח קל עד בינוני.

מבית החולים נמסר כי "מדובר באירוע חמור מאוד שהחל בשעה 03:00 בלילה כשמטופלת שידועה לצוות בית החולים ובעבר היא ומשפחתה כבר איימו על רופאים, אחיות והנהלת בית החולים והורחקו על ידי צוות האבטחה, ניסתה לגנוב לאחות בחדר המיון טלפון מידה. מאבטח מיד נזעק לעזרת האחות והפריד בינה לבין המטופלת".

לאחר מכן עצר בכניסה למיון רכב וממנו זינקו חמישה חשודים, אחד מהם ככל הנראה חמוש באקדח והחלו להכות את אנשי האבטחה. בסיום הם יצאו בחזרה לרכב ונמלטו מהמקום.

בית החולים מסר את המידע למשטרת ישראל שמנהלת בשעות האחרונות מצוד אחר העבריינים. שניים מהם, אב בן 49 ובתו בת ה-19, תושבי יפו, כבר נעצרו על ידי המשטרה. בדקות אלו מתנהל מצוד אחר שלושת הפושעים האחרים.

פרופ׳ רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי, הדגיש "מדובר באירוע חמור מאוד עם דפוס פעולה מהעולם העברייני שמשקף את אוזלת היד של המערכת נגד פושעים שפועלים באלימות נגד אנשי צוות רפואי כשהמאבטחים הגנו בגופם על הצוות הרפואי. ע"פ החלטתי מהיום יוצב שוטר 24/7 בחדר המיון ואני מצפה שכך יהיה בכל בתי החולים".

"אני קורא לשר לביטחון פנים להגדיל את מעורבותו בנושא, למפכ"ל המשטרה לנקוט בצעדים ברמה הלאומית ולמשטרת תל אביב לא להרפות עד מעצרם והבאתם לדין של הפושעים ובעיקר מצפה שמערכת המשפט תדע לגזור עליהם עונש חמור שיביא סופסוף הרתעה נגד כל מי שיפנה נגד רופאים, אחיות ועובדי מערכת הבריאות", הוסיף.