בכית על התורה שאתה מפסיד בשל שירותך

סגן אבשלום ערמוני הקצין שנהרג במהלך תרגיל צבאי הובא למנוחות בצהריים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בתשרי תשע"ח

בהר הרצל בירושלים נערכה בצהריים (חמישי) הלוויתו של סגן אבשלום ערמוני, הקצין שנהרג במהלך תרגיל צבאי בלילה שבין יום שלישי לרביעי.

בהלוויה השתתפו השר יובל שטייניץ, רבנים, בני משפחה וחברים.

סא"ל אפרים מזרחי, מפקדו של אבשלום, אמר בהלוויה, "אבשלום היית קצין שאפתן, הבנת את אחריות הפיקוד ואמרת תמיד אחריי. הצלחת לגעת בנו בגדוד ובאנשיך. נלמד את הלקחים מהאסון. נחקקת במורשת הגדוד".

הרב ישי שכטר מישיבת עתניאל ספד, "היית מגנט חברתי עם שמחה ואיש מלא אמת ללא פשרות, איש חי טבע וארץ, בכית על התורה שאתה מפסיד בשל שירותך. אין כל מקום לשקר, חיפשת להיות מדוייק, הכל למען שירות העם והארץ, תמיד חיפשת לדייק, עת לטעת ועת לעקור נטוע, הפצע פתוח ומדמם אך החיוך שלך מכה בי".

חמי, האב השכול ספד לבנו, "איך בני? איך נפלו גיבורים? שוב רציתם להיות ראשונים? נפלתם על הגנה מתוך ציונות ואהבת העם והארץ. את הנעשה לא ניתן להשיב".

"הבן שלא צריך לעשות בשבילו, תמיד היית זמין. בלילה השארת לחבר שק שינה יבש ולקחת את הרטוב, מעט מדיי זמן קצבו לך מהשמים אבל הספקת המון ובאיכות. היית אדם חי ולא מתאים לך למות בוא לבית", אמר האב השכול ופנה לקב"ה, "אתה לא יכול להשאיר אותנו לבד ולקחת את החלק שלך. אנחנו עצובים וחסרים, תחזיר לנו את אבשלום ותיתן לנו הזדמנות שנייה. לפחות תבטיח לנו שאנחנו אחרונים".

תמר, אמו של אבשלום, ספדה לו, "תמיד הבאת לי פרחים 'פרחים בקנה ואמא בעננים' והיום אנחנו מחזירים לך זרים בהר הרצל. היית דוס אמיתי, הצדיק של הבית, אבל מבלי לכפות על הסובבים. דקלמת את הגששים. אהבת את המשפחה והאנשים והשקעת בחברים. לא התביישת בכיבוד הורים גם שזה על חשבון. התאהבת בחיילים שלך. נאבקת על הקול והאמת והיית אמיץ. העולם הפסיד אדם שישמח את העולם".

"היום אתה איתנו גמרת והלכת למשפחה אחרת והלכת לשלומית ולהנקין ולתלמידים שלי. בלעדיך אנחנו חצי משפחה . נמשיך לשמוע את הדיסקים שהשארת לנו. גיהצת כל יום שישי ומי יגהץ לנו את הלב עכשיו?. ערב יום כיפור, אנחנו נפרדים ממך בקול דממה דקה. השם לקח לנו את אבשלום".

אמיתי צדוק, חברו של אבשלום, ספד בכאב, "לא יודע מאיפה להתחיל, חלמנו לגור אחד ליד השני היה לך הומור נפלא. מוזר לי שאתה לא פה איתי. אני מתגעגע לשבתות איתך - בשיחה האחרונה בירכנו אחד את השני בשנה טובה וקבענו להיפגש בסוכות. אתגעגע אליך שלום חבר אהוב לא יודע מה אעשה בלעדיך".

רועי רבי חברו ספד, "חברי הטוב נהרג ומאז אני חושב עליך ואיך להנציח בך, דיברנו על המוות וכמה קשה להתמודד ועכשיו אתה משאיר אותי לבד. תמיד תהיה חקוק אצלי בזיכרון. אוהב אותך".

ערמוני היה בן דודה של נעמה הנקין, שנרצחה עם בעלה איתם בפיגוע ירי לפני שנתיים בשומרון. ערמוני, בן 22 מבית חורון, למד בישיבת ההסדר בעתניאל. הוא הותיר אחריו ארבעה אחים, אחד מהם חייל.

מתחקיר ראשוני של התאונה עולה כי במהלך סדרת השטח בקורס, תורגלה תנועה לילית של הכלים השונים בשטח על ציר עפר. כשהכלים חצו את הכביש באזור צומת נפח, נהג התומ"ת דיווח כי הוא מסונוור על ידי השיירה שחצתה לצד השני - והתהפך מיד לתהום בעומק של כשישה מטרים.

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס אמר בתדרוך לכתבים הצבאיים כי מדובר באירוע קשה וחמור, בו איבדנו שני לוחמים. הוא הוסיף כי הרמטכ"ל גדי איזנקוט הנחה באופן חריג להציב בראש צוות חקירה קצין בדרגת תא"ל, ולמשימה מונה תא"ל מרדכי כהנא, קצין איסוף קרבי ראשי. הרמטכ"ל הנחה לעצור את האימונים עד יום ראשון בצהריים והצגת פרטים החקירה. עוד הוחלט לעצור את כלל תרגולי הנסיעה ברק"מ בלילה.

מישיבת ההסדר בעתניאל נמסר: "אבשלום היה מתלמידינו המובחרים. היה מנהיג ומוביל בכל תחום: בהתמדתו בתורת ישראל ובאהבתו ומסירותו למדינת ישראל. אבשלום בחר להיות קצין קרבי למרות אהבתו לתורה - בגלל אהבתו ומסירותו לעם לארץ ולמדינה. הישיבה, רבניה ותלמידיה מכירים את המשפחה, מעריצים אותה, ומתפללים לשלומה".טוען....