"הפנים האמיתיות של מדינת ישראל"

משלחת החילוץ של צה"ל שבה בצהריים (חמישי) ממקסיקו. נתניהו: "אתם הזרוע הארוכה של ישראל, זרוע אנושית ארוכה שמגיעה לכל חלקי העולם".

ניצן קידר - ערוץ 7 , ח' בתשרי תשע"ח

טקס סיום של משלחת הסיוע הישראלית למקסיקו
טקס סיום של משלחת הסיוע הישראלית למקסיקו
צילום: דובר צה"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל היום (חמישי) בנתב"ג את משלחת החילוץ של צה"ל ששבה ממקסיקו.

בהנחיית ראש הממשלה שלחה מדינת ישראל בערב ראש השנה משלחת סיוע של כ-70 חיילים וקצינים מפיקוד העורף ומחיל האוויר.

המשלחת כללה מומחים הנדסיים אשר נתנו סיוע הנדסי באזורים שנפגעו ברעידת האדמה, אנשי חילוץ והצלה אשר הקדישו את מאמציהם לחילוץ מתוך ההריסות.

המשלחת הישראלית הייתה הגדולה ביותר, אשר הגיעה ראשונה ועזבה אחרונה. בראש המשלחת עמד אל"מ במילואים דודי מזרחי.

בטקס השתתפו סגן הרמטכ"ל אלוף אביב כוכבי, שגריר ישראל במקסיקו פבלו מסדו ומפקד פיקוד העורף אלוף תמיר ידעי.

ראש הממשלה אמר בטקס, "כולנו גאים בכם, כולנו מצדיעים לכם! אמרתי עכשיו לסגן הרמטכ"ל שאתם הזרוע הארוכה של ישראל, זרוע אנושית ארוכה שמגיעה לכל חלקי העולם, למרחק של אלפי קילומטרים, ואתם מראים את הפנים האמיתיות של מדינת ישראל".

"אתם עשיתם את השבוע האחרון, כולל את ראש השנה, במקסיקו סיטי, במרחק גדול מהמשפחות שלכם, מהמדינה שלנו. האדמה רעדה ואתם הושטתם יד יציבה ובוטחת לאזרחי מקסיקו. אני חייב להגיד לכם שהעדויות על מה שעשיתם למענם קודם כל הדהדו, וראינו את התגובות של הציבור במקסיקו ומעבר למקסיקו", ציין נתניהו.

"אני אומר בשם כל אזרחי ישראל שמילאתם אותנו בגאווה גדולה. עבדתם במסירות, במקצועיות, ביצירתיות, ללא הפוגה, יום ולילה. בין ההריסות רואים מלאכים בכחול לבן, עם דגל ישראל, הרבה גאווה והרבה אמת", הוסיף ראש הממשלה.

"בשם כל אזרחי ישראל, תודה רבה לכם מקרב לב. לכו עכשיו למשפחותיכם, תבלו עם המשפחות, תעברו את יום הכיפורים, תאגרו כוחות לקראת ההמשך. שנה טובה לכולכם, גמר חתימה טובה. תודה בשם אזרחי ישראל, תודה רבה לכם!", סייף נתניהו את דבריו.