משבר הרכבת הקלה: בני ברק מאיימת

לאחר שמנכ"ל נת"ע הודיע כי ימשיך לבצע עבודות תשתית בשבתות ובחגים, מאיימת עיריית בני ברק להפסיק את שיתוף הפעולה בין הצדדים.

מיכל לוי , ח' בתשרי תשע"ח

ראש העיר זייברט
ראש העיר זייברט
צילום: דוברות עיריית בני ברק

עיריית בני ברק מאיימת להפסיק לשתף פעולה עם חברת נת"ע, לאחר שמנכ''ל החברה הודיע עבודות התשתית לסלילת קו הרכבת הקלה יימשכו בשבתות ובחגים.

בהודעה ששיגרה הבהירה העיריה כי היא עומדת על דרישתה ששום עבודה מכל סוג שהוא לא תתבצע ביום-הכיפורים הקרוב במתחם עבודות של חברת נת"ע, וזאת במסגרת ההסכם בין העירייה לבין החברה והממשלה לאי ביצוע עבודות כלשהן בשבתות ובחגי ישראל להקמת הרכבת הקלה.

"דרישת העירייה לביצוע ההסכם בשבתות ובחגי ישראל, ולא רק ביום הכיפורים, נובעת מסעיף 13 להסכם בין החברה לבין העירייה ,לפיו הרכבת הקלה לא תפעל ולא תבצע פעילות במקרקעי העיר בני ברק בשבתות ובמועדי ישראל, והמדינה, כצד לחוזה הזיכיון, לא תאפשר ביצוע עבודות להקמת הרכבת הקלה במקרקעי האתר בשבתות ובמועדי ישראל", מסרה בני ברק.

ראש העיר חנוך זייברט, חזר והבהיר כי מעולם לא עלה על דעתו של איש בעירייה שחברה ממשלתית תיתן יד להפרת ההסכם הכתוב והחתום ולבצע עבודות בשבתות ובחגים. "העירייה, מצידה, בנוסף לכל הפעולות המשפטיות המתבצעות על ידה כבר היום, תפעל גם בכל הדרכים הנוספות למניעתם של מעשים אלו", הודיע ראש העיר.

מלשכת ראש העיר נמסר כי שיתוף הפעולה המקצועי, הטכני והארגוני עם החברה, המשתרע על תחומים רבים, מותנה בהקפדה על שמירת השבתות והחגים, "ואלמלא כן, לא יהיה מנוס מהפסקת שיתוף הפעולה", כלשון ההודעה.

ראש העיר הוסיף כי "מצער וכואב עד עמקי הנפש על עבודות המתבצעות ע"י החברה בשבתות ובחגים בערים סמוכות, ובכך ישנה פגיעה בקדושת השבתות והחגים, שהיא יסוד מרכזי לעם ישראל לכל דורותיו".