מאמינים במשטרה
מאמינים במשטרהצילום: תומר רחובי

למעלה מ-70 שוטרי ''מאמינים במשטרה'' התכנסו השבוע ליום עיון בנושא משטרה וחברה, שנערך במכון הגבוה לתורה באוניברסיטת בר אילן.

''מאמינים במשטרה'' הינה תכנית ייחודית לשילוב בני הציונות הדתית בתפקידי מפתח במשטרה.

את יום העיון פתח יוזם והוגה תכנית ''מאמינים במשטרה'', נחי אייל. השוטרים שמעו שיעורים מפיהם של רב המשטרה הרב רמי ברכיהו, רב התכנית הרב אהרון כהן, רב המרכז האקדמי לב הרב צבי יוסף רימון, והרב אלישע וישליצקי.

בין השיעורים התקיימו סדנאות על ידי אנשי מקצוע בנושאי הלכה; השתלבות חברתית במשטרה וההשפעה על חיי המשפחה. סיים את היום הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו שדיבר על האתגרים המוסריים העומדים בפני המשטרה.

הרב אהרון כהן, רב התכנית, אמר כי יום העיון ''מבטא את כל מה שהתכנית מבקשת לעשות. לתת רוח, לתת ראייה של תורה לשוטרים כדי להוסיף נדבך גבוה יותר של מוסריות וחיבור לתורה. אנו מגייסים את מיטב הבחורים של הציונות הדתית כדי להוביל מהלך של בניין נכון בתוך משטרת ישראל".

נחי אייל, יוזם והוגה התכנית, תיאר "זוהי חוויה מרגשת להשתתף ביום עיון זה. יום עיון שמשתתפים בו למעלה מ-70 שוטרים. תופעה מרתקת ומעניינת. אני קורא לכם להצטרף אלינו לתכנית כדי להיות חלק מהמהלך המדהים הזה".

נעמה איצקוביץ, רכזת משפחות התכנית, סיפרה "כשהאבא הוא חוקר, כל הבית צריך להירתם למשימה והבית הופך למעין תחנת משטרה אישית ואולי ראשית. התכנית הבינה את זה ונותנת גב חזק למשפחות על ידי פגישה עם המשפחות, יצירת מעגלי שיח ועוד".

יום עיון לשוטרי ''מאמינים במשטרה''תומר רחובי