סטף קרי
סטף קרי צילום: רויטרס

דודי סלע לא לבד. אחרי פרישתו של הטניסאי הישראלי הבכיר בשל כניסת יום הכיפורים, ספורטאים נוספים נחו בעיצומו של היום הקדוש.

עומרי כספי, השחקן הישראלי היחידי ב-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם, יכול היה לקבל את דקות המשחק הראשונות שלו במדי אלופת הליגה, גולדן סטייט, אך החליט שלא לשחק בשל עיצומו של היום וייאלץ לחכות עוד קצת לבכורה שלו במדי האלופה.

המשחק ממנו נעדר כספי בשל יום הכיפורים התקיים הלילה (בין מוצאי שבת לראשון), כשמדובר היה במשחק ההכנה הראשון לפני תחילת העונה בליגת הכדורסל הטובה בעולם של האלופה מול דנבר.

עם 4 קליעות בלבד מחוץ לקשת השלוש מתוך 33 ניסיונות, ולמרות 11 נקודות של סטף קרי ו-10 נקודות של קווין דוראנט וקליי תומפסון, לא הצליחה האלופה לנצח במשחק ההכנה הראשון שלה כשנכנעה בתוצאה 108:102.

מנגד, יש כאלה שנאלצו לשחק בסמוך לצאת הצום ויש מי שעלה לכר הדשא עוד לפני תום הצום. כזה הוא עומרי אלטמן המשחק בפנאתינייקוס היוונית. הקשר הישראלי פתח בהרכב פנאתינייקוס שניצחה בתוצאה 0:2 את פאס ג’יאנינה, במשחק שהחל עוד לפני תום צום יום הכיפורים.

רוני לוי מאמנה של אנורתוזיס פמגוסטה הקפריסאית ושוערו הישראלי, אריאל הרוש, שיחקו מול השניה בטבלה, א.א.ק לרנקה, במשחק שהחל כשעה לאחר צאתו של יום כיפור. השוער הישראלי אף רשם 90 דקות במשחק שהסתיים בתיקו 1:1, כשהגיע אל האצטדיון זמן קצר לפני השריקה בשל היום הקדוש ולאחר שסיפר כי הספיק לאכול רק מעט לפני המשחק.