השרה גמליאל תוקפת את הצעת ח"כ ברקו

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל תוקפת את תכנית ח"כ ענת ברקו להיפרד מהכפרים הערביים במזרח ירושלים ומכנה אותה "הצעה הזויה".

השרה גמליאל ציינה בראיון לערוץ 7 כי "ראש הממשלה הבהיר בצורה חד משמעית היום בוועדת שרינו שההצעה לא על עמדתו ולא על דעת תנועת הליכוד. עמדת תנועת הליכוד - ירושלים מאוחדת לנצח נצחים".

בשבוע שעבר הציגה שוב ח"כ ברקו את התכנית בפני ראש הממשלה נתניהו, כאשר העיקרון המנחה של התכנית הוא שהחזקת 300,000 ערבים בירושלים מהווה עול על מדינת ישראל, הן מבחינה ביטחונית והן מבחינה כלכלית.

לדברי ח"כ ברקו "במסגרת התכנית כל השכונות היהודיות יישארו ישראליות, כולל שכונות שנבנו במזרח העיר והאגן הקדוש. כמו-כן, האחריות הביטחונית, כולל הנוכחות במעברים, תישאר ישראלית. נפסיק לממן את התליינים שלנו ולסחוב אותם על הגב".

החודש משרדה של גמליאל יחגוג את החודש לאזרחים וותיקים "צריך לציין את האזרחים הוותיקים שלנו שהקימו את מדינת ישראל. יהיו הרבה אירועים בחודש ופרויקט הדגל 'טיפות זהב' ששם האזרחים הוותיקים יקבלו מידע על תעסוקה, כלכלה ובריאות".

לסיום התייחסה גמליאל להסכם עם הנכים ואמרה כי "מדובר בהסכם היסטורי מבחינה חברתית על מנת לסייע לציבור הנכים וזה היה צריך לעשות מזמן".